Flawia 2 to dom idealny dla rodziny 4-5 osobowej o klasycznej tradycyjnej bryle. Zaprojektowano go zgodnie z zasadą podziału na strefę dzienną i nocną. Po minięciu wiatrołapu wkracza się do strefy dziennej, gdzie otwiera się przestrzeń z salonem, jadalnią i kuchnią. Salon z kominkiem i wyjściem na taras z dużym zadaszeniem graniczy z częścią jadalnianą, która z kolei bezpośrednio sąsiaduje ze strefą kuchenną. Bardzo dobrze doświetlona kuchnia posiada dostęp do spiżarni. Może ona także funkcjonować jako zamknięta dzięki dostawieniu ścianek działowych. Jeśli chcemy powiększyć kuchnię, bądź zyskać dodatkowe miejsce na szafę w wiatrołapie, możemy to osiągnąć kosztem spiżarni. Na parterze znajduje się także dodatkowy pokój, łazienka z natryskiem oraz garaż i pomieszczenie gospodarcze. Bezpośrednio z wiatrołapu wchodzi się do dwustanowiskowego garażu, z którego z kolei zaaranżowano wyjście do ogrodu oraz dostęp do pomieszczenia gospodarczego. Jest możliwość powiększenia tego ostatniego prawie dwukrotnie, wykorzystując przestrzeń przy drzwiach wychodzących na ogród. Poddasze to w całości strefa nocna. Składa się z trzech sypialni, każda z wyjściem na balkon, a jedna dodatkowo z indywidualną łazienką i garderobą oraz z łazienki.
Projekt występuje w wersji z garażem jednostanowiskowym Flawia . Projektami podobnymi są Kamea 2 i Celina 2 PS.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA DRUGI KWARTAŁ 2018
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
266 112 zł
228 888 zł
Stan deweloperski
359 528 zł
305 639 zł
Instalacje
64 715 zł
55 014 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
251 669 zł
213 947 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki wapienno-piaskowe - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Witam,
jesteśmy blisko dokonania wyboru kupna projektu Flawia 2. Spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Szczerze mówiąc, razem z mężem przejrzeliśmy wszystkie katalogi aż trafilismy na Flawię.
Aneta J. - My jeszcze się nie zdecydowaliśmy, rozważamy Flawię 2 i Hermesa 2-G2.
We Flawii przeraża nas koszt wykonania dachu (bazowaliśmy na kosztach dachu Kamea 2). Choć ogólne kosztorysy obu domów są porównywalne.
Układ pomieszczeń we Flawii jest niemal idealny. Brakuje może jedynie stryszku, którym dysponują mieszkańcy Hermesa. 2-G2.
Jeśli się zdecydujemy na ten projekt, planujemy powiększenie pomieszczenia gosp. kosztem garażu (chcemy ogrzewanie gazowe + paliwo stałe).
Na poddaszu likwidacja łazienki przy sypialni (4) i zrobienie tam garderoby. A w miejscu obecnej garderoby (6) pralnia z wejściem z łazienki.
to jest myśl :)
Zastanawia nas jeszcze ta niska ścianka kolankowa, w którym miejscu jest aż tak nisko? I jaka jest wysokość tej ścianki w pokojach?
Może ktoś z Pracowni nam odpowie?
Witam,
Przekazując Państwu to o czym rozmawialiśmy z Panią Anną przez telefon.
Aby wizualnie podwyższyć ścianki kolankowe w pokojach, bez podnoszenia ścian nośnych i konstrukcji dachu - wystarczy w dowolnej odległości od ściany zewnętrznej postawić lekką ścianę z płyt g-k na stelażu.
Dla wysokości nowo projektowanej ścianki kolankowej do 140 cm - powierzchnia użytkowa pomieszczeń pozostanie bez zmian ( Powierzchnię użytkowa obliczamy z sumy: 100 % powierzchni powyżej 220 cm oraz 50 % powierzchni między 220 a 140 cm ). To co się zmieni jedynie - to powierzchnia pomieszczeń po podłodze.
Jeśli planując aranżacje pomieszczeń chcą Państwo postawić meble przy ściance kolankowej - po takim zabiegu ścianka kolankowa w pokojach stanie się na pewno bardziej ustawna.
Proszę tylko koniecznie pamiętać o dostosowaniu wysokości okien połaciowych względem nowo projektowanej ścianki.
Pozdrawiam serdecznie
nie jest tak źle z tą wysokością ścianki, nie ma tragedii dla mnie. Nie podnosimy ścianki bo dom straci proporcje. Andzik, myslę, ze jak masz wątpliwości to dzwoń do pracowni.
Witam .Chciałabym nawiązac kontakt z kimś kto buduje Flawię 2 jestesmy na etapie szukania projektu i ten dom najbardziej nam sie podoba .mam pare ipytań i myślę że ktoś , kto buduje juz ten dom bardzo by mi pomógł .:)
Z uwagi na kolejną nowelizację ustawy o energooszczędności, jaka wejdzie w życie w 2021r i konieczności dostosowania projektów do zawartych w niej wymagań, kosztorysy nie starsze niż dwa lata będziemy aktualizować pod koniec roku.
By łatwiej można było oszacować koszty budowy możemy podpowiedzieć, że koszty domu o podobnej wielkości od zeszłego roku wzrosły ok. 8-9%