CELINA 2 PS to dom parterowy z poddaszem użytkowym, zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny. Wiatrołap z miejscem na szafę wiedzie do przestronnego salonu połączonego z jadalnią. Przylegającą kuchnię, częściowo wydzieloną ścianą działową, można całkowicie zamknąć lub otworzyć na resztę strefy dziennej. Na parterze zlokalizowano też gabinet, mogący pełnić funkcję pokoju gościnnego lub kolejnej sypialni, oraz łazienkę. Poprzez wiatrołap dostępny jest również dwustanowiskowy garaż i usytuowane za nim, obszerne pomieszczenie gospodarcze z praktycznym wyjściem do ogrodu. Na poddaszu znajdują się trzy duże sypialnie i salon łazienkowy wraz z dostępną z niego sporą pralnią, oraz garderoba i dodatkowa łazienka, dostępne z głównej sypialni.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Projekt ma swoją wersję z garażem jednostanowiskowym Celina. Projektem podobnym jest Kamea 2 oraz Flawia 2.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA TRZECI KWARTAŁ 2015
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
264 288 zł
224 041 zł
Stan deweloperski
384 477 zł
318 916 zł
Instalacje
74 742 zł
61 997 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
269 133 zł
223 241 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I (w części Teriva I bis).
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym: - krokwiowym bezrosporowym (nad częścią mieszkalną) - jętkowym (nad garażem
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny lub kocioł na paliwo stałe (biomasa/ekogroszek) dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
czesc, wlasnie jestesmy z mężem na etapie wyboru projektu, czy wprowadzaliscie jakies zmiany? czy widziałaś moze ten dom u kogos kto jest w trakcie realizacji?:)
witam. my budujemy 30km od Wrocławia. Na jakim jesteście już etapie? my mamy stan "0" i czekamy do wiosny. Czy wprowadzaliście jakieś zmiany w projekcie??? jesteśmy ciekawi waszych komentarzy. Pozdrawiamy
Hej
Planuję zakup projektu i budowę domku w mazowieckim. Domek wydaję się bardzo funkcjonalny. Czy byłby ktoś chętny, że pokazać jak dom wygląda w realu. Z góry dziękuję.
Mail: magda2105@interia.eu.