Flawia to dom idealny dla rodziny 4-5 osobowej o klasycznej tradycyjnej bryle. Zaprojektowano go zgodnie z zasadą podziału na strefę dzienną i nocną. Po minięciu wiatrołapu wkracza się do strefy dziennej, gdzie otwiera się przestrzeń z salonem, jadalnią i kuchnią. Salon z kominkiem i wyjściem na taras z dużym zadaszeniem graniczy z częścią jadalnianą, która z kolei bezpośrednio sąsiaduje ze strefą kuchenną. Bardzo dobrze doświetlona kuchnia posiada dostęp do spiżarni. Może ona także funkcjonować jako zamknięta dzięki dostawieniu ścianek działowych. Jeśli chcemy powiększyć kuchnię, bądź zyskać dodatkowe miejsce na szafę w wiatrołapie, możemy to osiągnąć kosztem spiżarni. Na parterze znajduje się także dodatkowy pokój, łazienka z natryskiem oraz garaż i pomieszczenie gospodarcze. Bezpośrednio z wiatrołapu wchodzi się do jednostanowiskowego garażu, z którego z kolei zaaranżowano dostęp do pomieszczenia gospodarczego. Poddasze to w całości strefa nocna. Składa się z przestronnej łazienki oraz trzech sypialni- każdej z wyjściem na balkon, a jednej dodatkowo z indywidualną garderobą.
Projekt występuje w wersji z garażem dwustanowiskowym Flawia 2. Projektami podobnymi są Kamea i Celina.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA TRZECI KWARTAŁ 2018
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
279 199 zł
228 696 zł
Stan deweloperski
376 299 zł
302 855 zł
Instalacje
73 152 zł
58 874 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
263 409 zł
211 998 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
żelbetowy monolityczny gr. 14 i 20 cm
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość stworzenia wejścia do pomieszczenia gospodarczego z hallu? I czy wysunięcie garażu w bok, tak, żeby można było wstawić drzwi wychodzące na ogród z pom. gospodarczego mieści się w zakresie adaptacji projektu?
Witam,
Istnieje możliwość wstawienia dodatkowych drzwi z hallu do pomieszczenia gospodarczego, szerokość i wysokość pod schodami pozwalają na wprowadzenie tej zmiany. Należy zwrócić uwagę na różnicę poziomów pomiędzy tymi pomieszczeniami i doprojektować odpowiednie schodki. W ramach adaptacji projektu można przesunąć boczną ścianę garażu i wstawić w pomieszczeniu gospodarczym dodatkowe drzwi wychodzące na ogród.
Dzień dobry, Czy jest możliwość zastosowania DGP zamiast płaszcza wodnego w tym projekcie i czy przy takim wariancie "zmieści się" jeszcze rekuperacja?