Przestronny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. Przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Drewniany taras nadaje uroku i ciepła podczas wspólnego biesiadowania. Część parterowa tego domu jest bardzo przestronna, co umożliwia swobodne przemieszczanie się, nawet podczas odwiedzin gości. Dodatkowym atutem tego domu jest funkcjonalnie usytuowana jadalnia, która pozwala na podziwianie piękna ogrodu podczas rodzinnych posiłków. Pokój usytuowany za sąsiadującą ścianą salonu, dzięki dobremu zagospodarowaniu, może spełnić zarówno funkcję gabinetu jak i pokoju gościnnego. Godny uwagi jest także garaż, który w połączeniu z wiatrołapem pozwoli na przejście do części mieszkalnej bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Poddasze to zaciszne miejsce, na którym zaprojektowana została jasna łazienka oraz 3 niezależne pokoje w tym 2 z prywatną garderobą i balkonem.
Projekt występuje w wersji z garazem dwustanowiskowym KAMEA 2. Projektami podobnymi są: FLAWIA, CELINA i MEANDER.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA TRZECI KWARTAŁ 2018
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
258 528 zł
212 198 zł
Stan deweloperski
378 049 zł
306 157 zł
Instalacje
68 048 zł
55 108 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
264 634 zł
214 309 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
żelbetowy monolityczny gr. 14 i 20 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Słupy na poddaszu w Kamei zostały zlokalizowane biorąc pod uwagę względy konstrukcyjne (racjonalność konstrukcji) i użytkowe (zapewnienie optymalnego wykorzystania wnętrz). Są one usytuowane bądź przy samej ścianie (jak w łazience), bądź w miejscach, które i tak zostaną najpewniej zabudowane szafami etc. (w narożnikach lub niedaleko ścian), tym samym minimalizując ewentualne ograniczenia aranżacyjne.
Z powyższych powodów nie planujemy zmian konstrukcji Kamei w tym zakresie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby na etapie adaptacji projektu dokonać korekty lokalizacji słupów, w ostateczności w razie potrzeby wprowadzając np. stalowe elementy podpierające.
Polecamy także zapoznanie się z projektami podobnymi do Kamei, w których słupy są bardziej schowane w ścianach: Flawią, Celiną i Meandrem.
http://www.domenadom.pl/produkty/261/flawia-.htmlhttp://www.domenadom.pl/produkty/258/celina.htmlhttp://www.domenadom.pl/produkty/262/meander.html
Bardzo podoba mi się ten projekt i w zasadzie zmieniłabym trzy rzeczy: 1. słupy na poddaszu 2. garderobę zrobiłabym dla pokoju od frontu, a nie dla środkowego na poddaszu.
3. podniosłabym ściankę kolankową minimum o jeden pustak.
Przed zakupem projektu jeszcze przeanalizuję to z projektantem.
Co o tym sądzi autor projektu?
Bardzo się cieszymy, że podoba się Pani projekt Kamea – jest to dom z dachem o klasycznym kształcie, w którym zastosowaliśmy najbardziej ekonomicznie uzasadnioną konstrukcję drewnianą krokwiowo-płatwiową, opartą na słupach widocznych na poddaszu. Konstrukcję można oczywiście zmienić na etapie adaptacji projektu (ustalając koszt zmian z konstruktorem i architektem adaptującymi projekt), jednak my ze swej strony sugerowalibyśmy raczej zastanowienie się nad taką aranżacją pomieszczeń poddasza, w której słupy konstrukcyjne będą stanowiły elementy harmonijnie wykorzystane w aranżacji pomieszczeń (np. w zabudowie łazienkowej umywalek lub ustawieniu dużych mebli typu szafy lub komody w pokojach) – jak przewidywaliśmy na etapie projektowania Kamei i sugerowaliśmy w odpowiedzi na post powyżej, z 07.05.2015
W przypadku ścianki kolankowej proponujemy jej podniesienie o maksimum jeden pustak (czyli 24cm) - przy dalszym zwiększaniu wysokości ścianki kolankowej bryła domu i elewacje zmienią proporcje, co może wyglądać niezbyt korzystnie zwłaszcza w przypadku garażu.
W proponowanym przez nas układzie poddasza garderoba jest dostępna z pokoju środkowego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić wejście do niej z pokoju frontowego – zwłaszcza po podniesieniu ścianki kolankowej, nad którym się Pani zastanawia. Można wtedy także powiększyć garderobę kosztem środkowego pokoju, przesuwając ścianę działową do słupa.