Penelope to wygodny dom parterowy z poddaszem użytkowym przeznaczony dla 4 osobowej rodziny. Dzięki dużym przeszkleniom cała przestrzeń jest dobrze doświetlona światłem słonecznym. Dom posiada widoczny podział na strefy: dzienną, gospodarczą oraz nocną. Ta pierwsza, to zlokalizowana na parterze otwarta przestrzeń, na którą składa się salon z kominkiem i jadalnią, a także kuchnia ze spiżarnią. Dzięki zastosowaniu ścianki działowej, zwolennicy kuchni zamkniętych mogą wydzielić samą kuchnię. Ustawny wiatrołap z szafami wnękowymi łączy strefę dzienną domu ze strefą gospodarczą, w skład której wchodzi jednostanowiskowy garaż z miejscem na ciąg regałów oraz pomieszczenie gospodarcze pełniące funkcję kotłowni. Poddasze to w całości strefa nocna. Stanowią ją trzy sypialnie, dwie z wyjściem na balkon. Dodatkowo na tym poziomie jest umieszczona ogólnodostepna z korytarza garderoba. Sypialnia dwuosobowa posiada także indywidualną łazienkę z wydzieloną pralnią oraz garderobę.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Projekt jest podobny do projektu NEMEZJUSZ, HEWELIUSZ PS, NAZARIA.
Wizualizacja jest propozycją tego jak dany projekt domu oraz jego otoczenie można zaaranżować. Sposób prowadzenia tarasu, kształt murków i elementy małej architektury typu pergole, donice itp. nie są objęte zakresem projektu. W związku z powyższym na projekcie budowlanym elementy te mogą nie być uwzględnione w projekcie ( patrz pergole ) lub zmieniony może być ich kształt i sposób prowadzenia ( wielkości tarasów, profil murków ).
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA CZWARTY KWARTAŁ 2016
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
210 362 zł
177 978 zł
Stan deweloperski
303 081 zł
250 108 zł
Instalacje
58 919 zł
48 620 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
212 156 zł
175 075 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
żelbetowy monolityczny gr. 20 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, płytki klinkierowe
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny; dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym