Klaudiusz to dom o klasycznej bryle, który jednak, dzięki określonemu użyciu detalu, materiałów elewacyjnych (drewno, płytka klinkierowa) oraz dużym przeszkleniom, nabiera zgoła nowoczesnego charakteru. Budynek jest przeznaczony dla rodziny 4-6 osobowej. Po minięciu zadaszonej strefy wejściowej oraz wiatrołapu, wkraczamy w strefę dzienną domu. Salon, z okazałym oknem balkonowym i widokiem na zadaszony taras, graniczy z jadalnią, swobodnie przechodzącą w kuchnię ze spiżarnią. Dzięki dostawieniu ścianki działowej możemy kuchnię otwartą przekształcić w zamkniętą. Natomiast ścianka działowa umiejscowiona pomiędzy salonem a hallem odseparuje od siebie te dwie przestrzenie i pozwoli na zastosowanie szafy wnękowej pod schodami. Strefę wejściową można poddać drobnym transformacjom. Wiatrołap można powiększyć o dodatkową przestrzeń na szafy kosztem spiżarni. Praktycznie sytuowany przy wejściu gabinet/pokój gościnny może natomiast być powiększony kosztem szaf w wiatrołapie oraz (co ważne w przypadku gabinetu) dostępny bezpośrednio z przedsionka. Wyraźnie odseparowana od dziennej jest strefa gospodarcza. Składa się na nią kotłownia oraz dostępny z niej garaż z wydzieloną przestrzenią składową i osobnym wyjściem od strony ogrodu. Pierwsze piętro w całości stanowi strefa nocna: trzy sypialnie z portfenetrami, w tym jedna z osobną garderobą oraz przestronna, wygodna łazienka. Dostępny z półpiętra strych można także przekształcić w część użytkową domu – dodatkową sypialnię, czy pokój hobby.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
KOSZTORYS NA PIERWSZY KWARTAŁ 2015
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
269 262 zł
224 zł
Stan deweloperski
372 175 zł
281 zł
Instalacje
56 602 zł
619 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
260 522 zł
197 zł
Koszt rekuperacji
15 800 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 24 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe lub ceramiczne, deska elewacyjna
Witam,
czy ktoś rozpoczął lub planuje budowę tego domu?
bardzo nam odpowiada ten projekt i po kilku drobnych zmianach raczej się na niego zdecydujemy ale super by było zobaczyć go na żywo.
czekam na jakiś kontakt stesiu@wp.pl
pozdrawiam