Diuk 2 to dom idealny dla 4-6 osobowej rodziny wyposażony w dwustanowiskowy garaż. Klasyczna bryła pozwoli na wpisanie go w zabudowę miejską oraz na otwartej przestrzeni. Budynek został podzielony na trzy funkcjonalne strefy: dzienną i gospodarczą usytuowane na parterze oraz nocną na poddaszu. W strefę dzienną wpisuje się otwarta kuchnia, jadalnia oraz salon z dużymi przeszkleniami. Na potrzeby domowników istnieje możliwość powiększenia wiatrołapu poprzez likwidację spiżarni i zaprojektowanie tam szaf wnękowych. Budynek posiada taras, który możemy zabudować dzięki czemu zyskamy dodatkową powierzchnię w salonie. Na parterze zaprojektowano również dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego oraz praktyczną łazienkę . W części gospodarczej znajdziemy kotłownię oraz dwustanowiskowy garaż z bezpośrednim wyjściem na ogród. Na poddaszu znajduje strefa nocna domu składająca się z trzech sypialni, ogólnodostępnej garderoby, łazienki oraz strychu, który dodatkowo możemy zaadaptować na pokój użytkowy lub pralnię/suszarnię.
Projekt jest podobny do: GRACJANA 2, KLAUDIUSZA 2, FIDIASZA 2.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
KOSZTORYS NA DRUGI KWARTAŁ 2014
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
274 610 zł
Stan deweloperski
379 540 zł
Instalacje
56 931 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
265 678 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 12 i 24 cm.
Witam wszystkich, którzy zdecydowali się na kupno projektu i budowę Diuka2. Proszę o podzielenie się uwagami co do budowy i z tym związanymi zaletami i wadami. Jestem z dolnośląskiego i chętnie przyjmę zaproszenie od inwestorów, którzy rozpoczęli realizację projektu.Pozdrawiam.
Witam serdecznie! Już traciłem wiarę w to, że nikt nie wybierze tego projektu. W zasadzie dzisiaj otrzymaliśmy projekt. Obecnie go studiuję. Co do zmian, chcieliśmy zamienić dwa okna od strony zach. w salonie na jedno wyższe i szersze. Jednak odstąpiliśmy od tego, będą dwa okna. Poza tym wydaje mi się na tyle praktyczny i przemyślany, że zmiany są zbędne. Ach budować chcemy z ytonga energo 48 czyli ściana jednowarstwowa. Jak nasunie nam się pomysł coś zmienić, ulepszyć-chętnie się podzielimy. Pozdrawiam.
My będziemy budowali ścianę dwuwarstwową. Łatwiej uzyskać lepsze parametry. Marulek, masz już ekipę ?
Dodam, ze zmiany u nas nie będą duże - poszeszerzenie garażu i popsujemy coś piętrze przy łazience.
Są problemy z moją ścianą jednowarstwową ponieważ architekt przewidział słupy żelbetowe w narożnikach przy tarasie i chyba jeden w wewnątrz. Mój architekt adoptujący projekt ma przeliczać czy można budować bez tego, jeśli nie i tak muszę ocieplić aby uniknąć mostków termicznych więc skłaniam się do ściany dwuwarstwowej ale porothermu 36 +12 ocieplenia. Ekipy nie mam jeszcze. Jestem na etapie formalności więc zacznę dopiero w 2014. Pewne jest to, że wejście do kotłowni zrobimy od garażu .