AUGUST PS to dom parterowy z poddaszem użytkowym, zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się: przestronny salon z jadalnią i dwoma wyjściami na tarasy ( w tym jeden zadaszony), łatwa do wydzielenia w ramach adaptacji kuchnia ze spiżarnią oraz gabinet, który wraz ze położoną niedaleko łazienką doskonale sprawdzi się także jako pokój gościnny czy dodatkowa sypialnia. Dodatkowo znajdziemy tu kotłownię i jednostanowiskowy garaż do którego dojść można przez zlokalizowane pod schodami pomieszczenie gospodarcze.
Na poddaszu odnajdziemy trzy duże pokoje - w tym jeden z własną garderobą i wyjściem na balkon oraz łazienkę z osobną pralnią i strych, który można zaadaptować na kolejne pomieszczenie np.pokój hobby.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Projekt jest podobny do projketów: SOFOKLES PS, ARON PS, NEMEZJUSZ, ALFEUSZ PS.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA DRUGI KWARTAŁ 2018
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
239 973 zł
188 163 zł
Stan deweloperski
369 460 zł
282 031 zł
Instalacje
66 502 zł
50 765 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
258 622 zł
197 421 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva E I oraz żelbetowy monolityczny grubości 24 i 14 cm
Elewacje
tynk - firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe, deska elewacyjna
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-płatwiowym i krokwiowo-jętkowym
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne płytowe, zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny lub kocioł na paliwo stałe, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Projekt jest zgodny z wymaganiami WT2021, a konstrukcja była obliczana zgodnie z eurokodami.
Witam,
Czy są osoby które budują dom w woj. mazowieckim? Jestem zainteresowany tym projektem chcę dokonać kilku zmian i fajnie by było spotkać się z kimś kto już jest w trakcie budowy.
Budujemy w okolicach Radomia, chętnie porozmawiam o budowie: mkg1517@gmail.com
Nasze zmiany podczas budowy: podwyższenie ściany kolankowej o 2 pustaki, dodatkowe jętki do budowy drewnianej podłogi na strychu, okno tarasowa szerokości 360 cm, zamiast 420 cm i kilka innych
Chyba się nie zrozumieliśmy, chodzi mi o ościeżnice bramy garażowej jak szeroka jest - na rysunkach garaż wymiarkowany jest na 3,36 m, szerokość bramy więc nie może być większa. Chyba, że podali Państwo wymiary przy garażu dwustanowiskowym ale mi chodzi o wymiary bramy do garażu jednostanowiskowego.