Peronia to wygodny dom parterowy z poddaszem użytkowym przeznaczony dla 4 osobowej rodziny, z ciekawą elewacją z elementami kamienia oraz dużymi przeszkleniami. Dzięki nim cała przestrzeń jest dobrze doświetlona światłem słonecznym. Dom posiada widoczny podział na strefy: dzienną, gospodarczą oraz nocną. Ta pierwsza to zlokalizowana na parterze otwarta przestrzeń, na którą składa się salon z kominkiem, jadalnia a także kuchnia ze spiżarnią. Dzięki zastosowaniu ścianki działowej, zwolennicy kuchni zamkniętych mogą wydzielić samą kuchnię lub wraz z jadalnią. Wspomniane duże przeszklenia umożliwiają wyjście na taras zarówno z salonu jak i jadalni. Ustawny wiatrołap z szafami wnękowymi łączy strefę dzienną domu ze strefą gospodarczą, w skład której wchodzi jednostanowiskowy garaż z miejscem na ciąg regałów oraz pomieszczenie gospodarcze pełniące funkcję kotłowni, z dodatkowym wyjściem na ogród. Poddasze to w całości strefa nocna. Stanowią ją trzy sypialnie, każda z wyjściem na balkon, a dwie dodatkowo z garderobą. Sypialnia dwuosobowa posiada także indywidualną łazienkę. Zaprojektowany jako nieużytkowy strych można zaadaptować na dodatkowy pokój sypialny, czy pokój hobby.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Projekt posiada swoją wersję z garażem dwustanowiskowym PERONIA 2. Projekty podobne to: BONITA i HEKTOR.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA CZWARTY KWARTAŁ 2016
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
246 634 zł
216 784 zł
Stan deweloperski
347 881 zł
289 315 zł
Instalacje
67 627 zł
56 242 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
243 516 zł
202 520 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe parter i poddasze - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14i 24 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Na chwilę obecną w Peronii jest jeden komin ale z dwom przewodami spalinowymi - do kominka w salonie i do pieca gazowego w pomieszczeniu gospodarczym. W ramach adaptacji naturalnie można przenieść przewód do kominka w salonie - tym niemniej ten w kotłowni i tak zostać musi.
Co do możliwości ustawienia samego kominka przy ściance między kuchnią a korytarzem, to w tej opcji komin dosyć niekorzystnie wypada w pokoju 2/3 na poddaszu. Można go naturalnie spróbować wkomponować w układ mebli. Można też po prostu zmienić rozmieszczenie ścian działowych na poddaszu lub spróbować poszukać bardziej optymalnej lokalizacji dla niego - uwzględniając możliwości konstrukcyjne projektu i zapotrzebowania przestrzenne przyszłych domowników.
W każdej z trzech opcji - polecamy kontakt z architektem adaptującym.
Oczywiście istnieje możliwość przesunięcia ścian zewnętrznych budynku w celu uzyskania długości 10 metrów. Zmiana tego rodzaju wiąże się z istotnymi zmianami w konstrukcji domu.
Witam, czy istnieje możliwość zrobienia pokoju na parterze (ok11m2) w miejscu pomieszczenia gospodarczego? Co związane by było z przesunięciem pomieszczenia gospodarczego i garażu, tak aby garaż był wysunięty do przodu? Wtedy wejście do pokoju było by mniej więcej w tym miejscu gdzie jest kominek z którego całkowicie chcielibyśmy zrezygnować, a komin przenieść do pomieszczenia gospodarczego, które w tym układzie byłoby mniej więcej pod strychem? Czy są Państwo w stanie zrobić taką wizualizację jak by to wyglądało? Chodzi mi o bryłę domu z wysuniętym do przodu garażem. Pozdrawiam
Zmiany, które Państwa interesują są możliwe do wprowadzenia w projekcie w ramach adaptacji.
W przypadku wizualizacji zmian w bryle budynku prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny z biurem naszej pracowni.