ARON PS to dom parterowy z poddaszem użytkowym, zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny.
Na parterze zlokalizowany jest przestronny salon z jadalnią, łatwa do wydzielenia w ramach adaptacji kuchnia ze spiżarnią oraz pokój, który wraz z łazienką - z racji odosobnionej lokalizacji mogą pełnić rolę gościnną lub niezależnej części domu przeznaczonej dla starszych domowników. Dopełnieniem całości jest obszerne pomieszczenie gospodarcze z przejściem do jednostanowiskowego garażu.
Na poddaszu z kolei znajdziemy trzy przestronne pokoje (w tym jeden z własną garderobą i balkonem) oraz łazienkę z pralnią i strych, który można zaadaptować na kolejne pomieszczenie gospodarcze. Antresola nad jadalnią dopełnia funkcjonalność ekskluzywnymi widokami wnętrza, a w przypadku zamknięcia jej stropem, umożliwia aranżację osobnej pralni lub garderoby.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Projekt jest podobny do Bernarda 2 i Tytusa.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA PIERWSZY KWARTAŁ 2015
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
241 142 zł
178 460 zł
Stan deweloperski
335 089 zł
244 608 zł
Instalacje
73 556 zł
53 694 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
234 562 zł
171 225 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 24, 20 i 14 cm
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe, deska elewacyjna
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-płatwiowym i krokwiowo-jętkowym
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne płytowe, zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny lub kocioł na pelety, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Projekt ARON 2 PS jest naszą najnowszą propozycją i jest koncepcją – oznacza to, iż nie mamy jeszcze opracowanej dokumentacji budowlanej do tego projektu. Projekty kosztorysujemy dopiero na podstawie pełnej dokumentacji budowlanej, więc niestety na tym etapie nie jesteśmy w stanie udostępnić Pani informacji na temat kosztów budowy tego projektu.
Priorytetem są dla nas projekty zamówione. Jeżeli są Państwo zdecydowani na ten projekt, proszę złożyć zamówienie. Nie wiąże się to na tym etapie dla Państwa z żadnymi kosztami. Od momentu złożenia zamówienia projekt powinien być gotowy w terminie około 4-5 tygodni.
Z architektonicznego punktu widzenia - dla opcji garaż wolnostojący i garaż w bryle jest to zdecydowanie garaż w bryle. Przepisy regulujące wspomniany podatek opierają się na własnym kryterium - czy garaż znajduje się w jednej bryle budynku z częścią mieszkalną tym samym zaliczając się do pomieszczeń mieszkalnych - a to sprowadza się do interpretacji danej gminy.