LUTECJA PS została stworzona z myślą o 4-5, a po zaadaptowaniu strychu nawet 6-7-osobowej rodzinie.
Przedsionek z miejscem na szafę otwiera się na strefę dzienną, składającą się z przestronnego salonu połączonego z jadalnią i kuchnią (którą można z łatwością oddzielić), spiżarni, łazienki oraz dodatkowego pokoju. Dodatkowe pomieszczenie gospodarcze łączy hol z dwustanowiskowym garażem, poprzez który dostępne jest obszerne pomieszczenie gospodarcze (kotłownia) oraz wyjście do ogrodu.
Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie (główna z własną garderobą), ogólnodostępna łazienka, pralnia z suszarnią oraz dostępny z wysokiego półpiętra, duży strych, który bez przeszkód można zaadaptować na cele użytkowe, na przykład jako dodatkową sypialnię.
Dom jest podobny do projektu Lutecja 2 PS, Wespazjan 2 PS, Wergiliusz 2 PS
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA TRZECI KWARTAŁ 2016
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
245 431 zł
187 592 zł
Stan deweloperski
369 618 zł
265 011 zł
Instalacje
66 531 zł
47 702 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
258 732 zł
185 507 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 20 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 24 i 14 cm
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe, deska elewacyjna
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-płatwiowym i krokwiowo-jętkowym
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne płytowe, zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny lub kocioł na biomasę (pelety), dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym