SOFOKLES 2 PS to dom parterowy z poddaszem użytkowym, zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się przestronny salon z jadalnią, centralnie zlokalizowanym kominkiem i wyjściem na zadaszony taras, łatwa do wydzielenia w ramach adaptacji kuchnia ze spiżarnią oraz gabinet, który wraz ze położoną przy nim łazienką doskonale sprawdzi się także jako pokój gościnny lub dodatkowa sypialnia. Dopełnieniem całości jest obszerne pomieszczenie gospodarcze z przejściem do dwustanowiskowego garażu, uzupełnianego z kolei o podręczne pomieszczenie gospodarcze pod schodami. Na poddaszu znajdziemy trzy przestronne pokoje (w tym jeden z własną garderobą i balkonem) oraz łazienkę, osobną pralnię i strych, który można zaadaptować na pokój hobby.
Projekt występuje również w wersji z garażem jednostanowiskowym SOFOKLES PS. Projekt jest podobny do projektów: ARON 2 PS, KOLETA 2, PERONIA 2, NEMEZJUSZ 2, ALFEUSZ 2 PS.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA DRUGI KWARTAŁ 2019
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
283 098 zł
223 649 zł
Stan deweloperski
395 782 zł
309 313 zł
Instalacje
86 879 zł
67 898 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
277 047 zł
216 519 zł
Koszt rekuperacji
16 000 zł
16 000 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 24 i 14 cm
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe, deska elewacyjna
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-płatwiowym i krokwiowo-jętkowym
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne płytowe, zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny lub kocioł na biomasę (pelety), dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Witam, mam pytanie czy ktoś zamówił już ten projekt i czy będzie nie długo dostępny. Jestem zdecydowany w 90% na Sofoklesa 2 PS, ale chciałbym wcześniej zobaczyć przekrój poprzeczny oraz kosztorys. Będę wdzięczny za informacje.
Witam!
Projekt SOFOKLES 2 PS jest zamówiony, jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentacji. Przewidywany termin jej ukończenia to 12 stycznia, kosztorys powinien być gotowy około tygodnia później.
Witam!
Ze względu na długą przerwę świąteczno-noworoczną i sezon urlopowy, prace nad tym projektem wyjątkowo się opóźniły. Przewidujemy że projekt będzie zakończony w terminie 5-7 lutego. Bardzo prosimy o maila po tym terminie, na pewno będziemy już mogli służyć odpowiednimi materiałami.
Witam,
Prosiłbym o przesłanie zestawienia materiałowego na maila (jeśli to możliwe), oraz proszę o informację czy zamiast stropu monolitycznego można zastosować w tym projekcie (Sofokles 2 PS) prefabrykowanych płyt z betonu komórkowego typu YTONG? Czy nie będzie to kolidować z postawieniem na nich słupów podpierających więźbę dachową?
Zestawienie materiałów prześlemy Panu pocztą elektroniczną, natomiast w kwestii zamiany stropu monolitycznego na płyty prefabrykowane, polecamy konsultację z doradcami technicznymi wybranej firmy w sprawie ograniczeń technologicznych ich produktów. Proszę zwrócić uwagę, że w budynku został zasadniczo zaprojektowany strop gęstożebrowy, ze wstawkami monolitycznymi m.in. w miejscach, w których nie było możliwości prawidłowego podparcia prefabrykowanych żeber.
Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś buduje Kasandrę 2 w pobliżu woj. zachodniopomorskiego. Bardzo mi się podoba ten projekt i chciałabym obejrzeć go w rzeczywistości.
Witam , czy ktoś może buduje lub wybudował ten dom w dolnośląskim , lub ma trochę zdjęć domu już wybudowanego i chciałby się podzielić informacjami :) Pozdrawiam Jacek
Materiały takie jak rysunki poglądowe (rzuty i przekrój) udostępniamy pod głównym zdjęciem projektu w zakładce PLIKI DO POBRANIA. Oczywiście prześlemy Panu mailowo materiały o które Pan prosi:)
Witam, mam pytanie do kogan79, w którym miejscu będzie poprowadzony pion kanalizacji, czy tak jak na projekcie w narożniku prysznica?
Chciałem się również dowiedzieć w jaki sposób przy takim umiejscowieniu pionu kanalizacji, mianowicie w narożniku kabiny prysznicowej mam mieć dostęp do rewizji.
Witam piotrszk, mój wykonawca wstępnie zaproponował przeniesienie pionu w drugi narożnik, najprawdopodobniej tak zostanie, ostateczna decyzja zapadnie wczesną wiosną przed wylaniem chudziaka.
Sądząc po pytaniu jesteś już posiadaczem tego projektu, można wiedzieć gdzie będziesz go budował?
Witam, dom buduję w Gorzowie Wielkopolskim, stopień zaawansowania sądząc po zdjęciach ten sam co u ciebie. Pion w drugim narożniku koliduje z oknem, no chyba że okno będzie zwężone.
Witam, w planie jest przesunięcie ścianki działowej o 12cm w kierunku salonu i kolanko 67° dla ominięcia podciągu, plus 6cm przesunięcie okna i powinno się udać.
Będziesz budował w oryginale czy robisz jakieś zmiany, bo ja zastanawiam się nad podniesieniem ścianki kolankowej o 20cm dla lepszego wykorzystania poddasza pod skosami. Może wrzucisz jakieś zdjęcie Twojej realizacji?
Witam!
Osobiście nie polecam projektu Sofokles PS W praktyce wychodzi wiele mankamentów np,problem z z montażem rekuperacji, bardzo wysoko umieszczone jętki i konieczność tworzenia dodatkowej konstrukcji drewnianej w celu podwieszenia sufitu na poddaszu, łazienka na górze nie przewiduje isntalacji prysznica ze spadkiem liniowym - stąd konieczność sufitu podwieszanego na paterze w miejscu, gdzie będzie odprowadzona rura kanalizacyjna. Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego i aż boję się myśleć jakie mankamenty wyjdą na dalszych etapach.
Witam,
Przyłączam się do wypowiedzi "monix", właśnie kończę stawianie więźby i napotkałem te same problemy wykonawcze. Projektant nie opuszcza chyba własnego biurka aby cokolwiek obejrzeć na jakiejkolwiek budowie i zainteresować się z czym inwestorzy muszą się borykać. Nie wspomnę już o brakach w projekcie szczegółów rozwiązań konstrukcyjnych jakie należało by zastosować, a znalezienie niektórych wymiarów to już niezły rebus do rozwiązania.
Monix czy zadaszenie tarasu zrobiłaś na słupach żelbetowych czy na drewnianych jak w projekcie? Bo bez dodatkowych wzmocnień to przy obecnych pogodach może być niezła katastrofa budowlana.
Projekt gotowy nie jest wykonawczy lecz architektoniczno – budowlany. W związku z czym część szczegółów, połączeń różnych elementów i detali uzgadnia się na budowie z kierownikiem budowy w trakcie wykonywania budynku lub na etapie adaptacji.
W przypadku niejasności zawsze można u nas dodatkowo skonsultować konkretne rozwiązania zastosowane w projekcie.
W projekcie Sofokles 2 PS jętki można zaprojektować w poziomie stropu nad poddaszem ale będą miały większą rozpiętość – konstrukcja wymagać będzie dodatkowych wieszaków w celu zmniejszenia nadmiernych ugięć jętek. Z kolei rury kanalizacyjne z prysznica i wanny na poddaszu można poprowadzić do pionu znajdującego się w garażu z wyprowadzeniem odpowietrzenia ponad dach.
To o czym piszesz (wysoko osadzone jętki), wyłapał mój wykonawca podczas wyceny robót, i zaproponował aby je obniżyć. Już na poziomie adaptacji zostało to zmienione i nie było z tym problemów. Zaczynam budowę kwiecień-maj
Rowniez napotkalam na wiele niedociagniec w projekcie. Etap budowy mojego sofoklesa to juz wykonczenie. Lazienka na pietrze to byla zagadka - odplyw liniowy odpada no i drzwi otwierane na schody gdzie mozna wchodzacego po mich doslownie zrzucic, moje beda otwierane do srodka...koszmar. Maz pewnie napisal by wiecej sadzac bo ilosci siwych wlosow
Witam czy buduje ktoś ten domek na Śląsku a najlepiej w okolicach Częstochowy? Mam nadzieje zobaczyć ten domek przed zakupem projektu ale generalnie domek ma duży potencjał.
Proszę o kontakt
tlojtek@yahoo.co.uk
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Jesteśmy zdecydowani na ten projekt. Czy istnieje możliwość spotkać się z Państwem, żeby obejrzeć domek, porozmawiać, zadać kilka pytań?
Pozdrawiam.
Ewelina
Dzień dobry.
Szukam kontaktu do osób z województwa Dolnośląskiego, które wybudowały, bądź jeszcze budują ten projekt.
Chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo, porozmawiać, podpytać.
Pozdrawiam.
Ewelina, kowewe@o2.pl