Dom ten jest przeznaczony do zamieszkiwania 4-5-osobowej rodziny. Jego zasadniczo klasyczna bryła dobrze wpisuje się zarówno w gęstą zabudowę jak i otwartą, naturalną przestrzeń. Przyciągają jednak uwagę także i nowoczesne elementy elewacji: wysokie okna narożne, przeszklony wykusz, modna okładzina drewniana. Wchodząc do domu przez wyposażony w garderobę wiatrołap, ukazuje się obszerny salon z kominkiem. Tu rozpoczyna się strefa dzienna. Salon posiada wyodrębnioną część jadalnianą, płynnie przechodzącą w otwartą kuchnię. Ta ostatnia jest wyposażona w praktyczną spiżarnię. Istnieje także możliwość przekształcenia jej w półotwartą bądź zamkniętą , dzięki dostawieniu ścianki działowej. Bezpośrednio przy wejściu znajduje się także pokój, który dzięki swej lokalizacji może pełnić rolę gabinetu, pokoju gościnnego lub kolejnej sypialni. Na parterze, oprócz strefy dziennej, znajduje się część gospodarcza. W jej skład wchodzi pomieszczenie gospodarcze/kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż ze specjalnie wydzieloną, dostępną od strony ogrodu częścią np. na składowanie narzędzi ogrodniczych. Część nocna znajduje się na poddaszu. W jej skład wchodzą trzy sypialnie, garderoba pomiędzy dwiema z nich, a także przestronny salon łazienkowy z wydzieleniem części typowo sanitarnej od kąpielowo-wypoczynkowej. Skutecznie powiększyć powierzchnię użytkową domu można przez zaadaptowanie dużego strychu na cele użytkowe i przekształcenie go w kolejny pokój mieszkalny czy chociażby pokój hobby.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA DRUGI KWARTAŁ 2015
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
267 296 zł
226 628 zł
Stan deweloperski
370 785 zł
306 757 zł
Instalacje
56 121 zł
45 993 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
259 549 zł
214 729 zł
Koszt rekuperacji
16 400 zł
16 400 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 24 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, okładzina klinkierowa
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
W Apoloniuszu współczynnik EP= 77,05 kWh/(m2 x rok). Może Pan u nas dokupić instalacje dodatkowe do projektu: pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe. Na tym etapie nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować te instalacje w projekcie, jednakże ostatnie słowo należy do projektanta adaptującego, który spinając instalacje z projektem będzie mógł ostatecznie to ocenić znając przyszłą lokalizację domu i samą działkę, na której stanie.
Panie Darku. Na stronie projektu Apoloniusz w lewej jej kolumnie znajduje się przycisk kalkulatora energetycznego, w którym może Pan poobserwować różne konfiguracje instalacji dodatkowych i ich wpływu na EP domu. By zastosować w domu pompę ciepła należy wybrać w rodzajach paliwa energię elektryczną.