Dom ten jest przeznaczony do zamieszkiwania 4-5-osobowej rodziny. Jego zasadniczo klasyczna bryła dobrze wpisuje się zarówno w gęstą zabudowę jak i otwartą, naturalną przestrzeń. Przyciągają jednak uwagę także i nowoczesne elementy elewacji: wysokie okna narożne, przeszklony wykusz, modna okładzina drewniana. Wchodząc do domu przez wyposażony w garderobę wiatrołap, ukazuje się obszerny salon z kominkiem. Tu rozpoczyna się strefa dzienna. Salon posiada wyodrębnioną część jadalnianą, płynnie przechodzącą w otwartą kuchnię. Ta ostatnia jest wyposażona w praktyczną spiżarnię. Istnieje także możliwość przekształcenia jej w półotwartą bądź zamkniętą , dzięki dostawieniu ścianki działowej. Bezpośrednio przy wejściu znajduje się także pokój, który dzięki swej lokalizacji może pełnić rolę gabinetu, pokoju gościnnego lub kolejnej sypialni. Na parterze, oprócz strefy dziennej, znajduje się część gospodarcza. W jej skład wchodzi pomieszczenie gospodarcze/kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż ze specjalnie wydzieloną, dostępną od strony ogrodu częścią np. na składowanie narzędzi ogrodniczych. Część nocna znajduje się na poddaszu. W jej skład wchodzą trzy sypialnie, garderoba pomiędzy dwiema z nich, a także przestronny salon łazienkowy z wydzieleniem części typowo sanitarnej od kąpielowo-wypoczynkowej. Skutecznie powiększyć powierzchnię użytkową domu można przez zaadaptowanie dużego strychu na cele użytkowe i przekształcenie go w kolejny pokój mieszkalny czy chociażby pokój hobby.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA TRZECI KWARTAŁ 2017
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
274 630 zł
235 905 zł
Stan deweloperski
392 240 zł
331 581 zł
Instalacje
70 603 zł
59 684 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
274 568 zł
232 106 zł
Koszt rekuperacji
16 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 24 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, płytki klinkierowe
Wygląda na to, że będę pierwsza; ciekawi mnie jak dużo osób już buduje Apoloniusza z podwójnym garażem? W necie nie znalazłam nikogo. My właśnie zaczynamy kłaść więżbę, najcięższe rzeczy za nami uff, teraz zaczną się za to trudniejsze.
Witam,
Tak się składa, że z żona zastanawiamy się nad kupnem projektu Apoluniusz tyle, że w wersji z pojedynczym garażem.
Znajomy pod Krakowem również buduje ten projekt, jest na etapie kończenia fundamentów.
Czy jest Pani w stanie napisać orientacyjne ceny realizacji poszczególnych etapów budowy stanu surowego oraz województwo gdzie Pani buduje?
Pozdrawiam
Mateusz
Na stronie jest kosztorys z poszczególnymi etapami; nasz stan surowy otwarty kosztuje ok. 12% więcej.
Budujemy pod Wrocławiem, gdzie usługi są chyba najdroższe w Polsce i to ma głównie wpływ u nas na większe koszty, bo materiały to nawet taniej niż w kosztorysie. Budując Apoloniusza wydaje się kupę forsy na stal i beton, no ale takie ma rozwiązania technologiczne - dużo słupów i podciągów.
Witam serdecznie. Z wielką radością mogę się wreszcie wypowiedzieć na tym forum. Otóż po długich poszukiwaniach, przejrzeniu setek projektów znaleźliśmy wreszcie nasz Dom. Decyzja podjęta w dużym gronie rodzinnym. Z wielkim entuzjazmem witam wszystkich budujących Apoloniusza.
ja budowałam z betonu komórkowego, a dokładnie z Ytonga bo cenowo wyszedł mi ok tzn wcale nie był najdroższy
a ze zmian to:
- najistotniejsza to likwidacja wszystkich lukarn ... już nie wygląda jak ze zdjęcia... ale my wybraliśmy Apoloniusza z innych względów
- przenieśliśmy łazienkę na dole bliżej kotłowni i wejście do domu mamy w miejscu łazienki, powstała nam przy tym całkiem ładna garderoba pomiędzy garażem a wiatrołapem;
- poszerzyliśmy garaż o 1,2 m (wiem trochę przegięliśmy :) bo to największe pomieszczenie w domu, ale za to 2 samochody się naprawdę zmieszczą a do tego wszystkie graty które mamy)
- mamy jedną dużą bramę garażową
- nad garażem mamy wydzieloną pralnię z suszarnią (przylega do ściany łazienki) oraz schowek - ma ok. 10 m kw, reszta to duuuży pokój relaksacyjny...
- zamieniliśmy strop w salonie z monolitu na terivę (chyba wyszło taniej)
- schody wewnątrz betonowe
Emce, ja myślę ze bez lukarn Apoloniusz nie straci. My też nad tym się zastanwialiśmy.
Tez poszerzymy garaz.
Dziękuję za informacje - trochę nas to zainspirowało :-)
My się obawialiśmy że jak zlikwidujemy lukarny nad garażem i wydłużymy garaż, to że dach będzie dłuuuugi i będzie wyglądał jak jamnik doklejony do stodoły :) ale wyszło ok. bryła na tym nie straciła
Jak już się dowiem jak, to wkleję parę zdjęć.
A z ciekawostek to z garażu zrobiliśmy sobie właz do tego schowka nad garażem, no i na to poszło tyle stali, że drugi raz byśmy tego nie zrobili, ale to chyba nasz projektant przesadził, tak przynajmniej budowlańcy mówili.
Nie zdecydowaliśmy się natomiast na podnoszenie ścian kolankowych (co wszyscy nagminnie robią), bo nie chcieliśmy żeby dom stracił kształt, nam się podobał taki niski, "przysadzisty" no i niestety te ścianki nieco za niskie, będziemy regipsami odsuwać się od ścian, żeby mieć kolankowe wyższe, zwłaszcza w łazience na górze jest to problem, bo do wanny to chyba będziemy się wślizgiwać - jest to problem, wcale nie jest tak dobrze jak w projekcie.
Witam!
Rysunki wysłane:)
Do wszystkich naszych projektów rysunki poglądowe są zamieszczone na naszej stronie - zakładka PLIKI DO POBRANA pod głównym zdjęciem projektu.