Archimedes to dom parterowy z poddaszem użytkowym, zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny. Posiada prosty, klarowny rzut, jednocześnie zapewniający pełną funkcjonalność budynku. Wyróżnić można trzy strefy użytkowe: dzienną i gospodarczą na parterze oraz nocną na poddaszu. Wchodząc do domu przez wyposażony w praktyczną garderobę wiatrołap, ukazuje się obszerny salon z kominkiem. Posiada on wyodrębnioną częścią jadalnianą usytuowaną przy słonecznym wykuszu. Otwartą na salon kuchnię można przekształcić w zamkniętą stawiając lekką ściankę działową. Dopełnieniem dla kuchni jest użyteczna spiżarnia oświetlona światłem dziennym. Bezpośrednio przy wejściu znajduje się także pokój, który dzięki swej lokalizacji może pełnić rolę gabinetu, pokoju gościnnego lub kolejnej sypialni. Na parterze oprócz strefy dziennej, na którą składają się m.in. wyżej wymienione pomieszczenia, znajduje się część gospodarcza. W jej skład wchodzi pomieszczenie gospodarcze/kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż ze specjalnie wydzieloną, dostępną od strony ogrodu częścią np. na składowanie narzędzi ogrodniczych. Poddasze stanowi w całości strefa nocna. Każda z trzech sypialni posiada indywidualny balkon, a jedna z nich dodatkowo własną garderobę. Znajduje się tam również doświetlony naturalnym światłem obszerny salon łazienkowy. Istnieje także możliwość adaptacji strychu na cele mieszkalne i uzyskania tym samym dodatkowej sypialni czy pokoju hobby.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA DRUGI KWARTAŁ 2015
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
241 867 zł
182 319 zł
Stan deweloperski
348 054 zł
254 229 zł
Instalacje
76 402 zł
55 806 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
243 637 zł
177 960 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 24 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, płytki klinkierowe