SONIA 2 PS to luksusowy dom parterowy, który zaspokoi wszelkie wymagania 4-5 osób. Przemyślne usytuowanie przedsionka zapewnia jednoczesny dostęp do garażu, części dziennej i nocnej budynku, a w razie potrzeby także poddasza zaadaptowanego na cele mieszkalne. Oddzieloną barkiem kuchnię i jadalnię oraz przestronny salon, można w razie potrzeby wydzielić jako osobne pomieszczenia ze względu na ich doskonałe doświetlenie. Ekskluzywne rozwiązanie w postaci wydzielenia strefy głównej sypialni z własną łazienką i garderobą, zapewnia bezpośredni dostęp do części dziennej oraz zadaszonego tarasu. Przy przejściu do zacisznej części nocnej znajduje się toaleta i podręczne schowki, za którymi znajdują się dwie obszerne sypialnie z własnymi garderobami oraz łazienka z wydzielonym pomieszczeniem pomocniczym i pralnia. Przestronny gabinet może z powodzeniem pełnić rolę pokoju gościnnego lub kolejnej sypialni. Układ funkcjonalny dopełnia duży, wygodny garaż z przejściem do obszernego pomieszczenia gospodarczego, wyposażonego w praktyczne wyjście do ogrodu.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Projektami podobnymi są Georgina 2 PS, Otto 2 PS, Domena 110 B, Domena 111 B, Domena 109 B, Domena 113 B
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA CZWARTY KWARTAŁ 2018
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
352 621 zł
278 036 zł
Stan deweloperski
486 326 zł
378 741 zł
Instalacje
106 754 zł
83 138 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
340 428 zł
265 118 zł
Koszt rekuperacji
16 000 zł
16 000 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 20 i 24 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, płytki klinkierowe
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
schody nożycowe FAKRO
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny lub kocioł na paliwo stałe dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Tak, nie ma problemu by w drodze adaptacji wykonać taką zmianę. Dla Państwa wygody - zgodę na zmianę rozwiązań funkcjonalnych w budynku, a także zgodę za zmianę lokalizacji, ilości i kształtu stolarki okiennej i drzwiowej oferujemy w standardowej zgodzie wpiętej do projektu.
Czy mają Państwo wiedzę na temat projektu Sonia 2, tzn czy ktoś buduje dom według tego projektu? Jestem mocno zainteresowany tym domem i chciałbym wymienić uwagi.
Pozdrawiam
Witam !
Sonia jest moim faworytem. Czy ktoś z Państwa budujacych moze się podzielić jakie wyszły koszty stanu surowego ?
Ukssparta, w jakim rejonie polski zamierzacie budować ?
Zamierzam kupić projekt Sonia 2. Czy jest on jakoś specjalnie dedykowany na działki z wjazdem np. od północy lub wschodu? Na jaką będzie najbardziej pasował?
W związku z faktem, że dom jest dobrze doświetlony, z powodzeniem może sprawdzić się zorientowany w różne strony – dużo zależy tak naprawdę od preferencji inwestorów (niektórzy np. lubią być budzeni promieniami słońca, inni podziwiać jego zachód w łóżku).
Zarówno wjazdy od północy, jak i od wschodu, są bardzo korzystne: w przypadku pierwszego mamy m.in. kuchnię od północy (bez nadmiaru ciepła podczas gotowania w upalne dni) i salon od południa (gwarantujący maksymalną ilość światła w środku zimy).
Wjazd od wschodu oznacza z kolei optymalne oświetlenie kuchni i jadalni podczas śniadania oraz możność oglądania zachodów słońca w salonie (co w obu przypadkach przekłada się na miłą atmosferę). Wjazd od zachodu zapewni z kolei słońce budzące domowników w sypialniach, natomiast wjazd od południa – łagodne, rozproszone światło w sypialniach (doskonałe do nauki itp.) a w lecie możliwość podziwiania zachodów słońca na tarasie zlokalizowanym od północnego zachodu.
Witam!!!
Jestem zainteresowana projektem Sonia 2 Ps, z tymże opcją o 30 % większą powierzchnią całego domu, dodatkowo wysokość pomieszczeń 2,90 m, oraz wejściem do pomieszczenia nr 7( gabinet) od strony korytarza nr 2
Czy istniałaby taka opcja ?
Witam,
czy osoby, które rozpoczęły budowę Sonii 2 PS mogłyby podzielić się na forum informacjami o kosztach budowy, na jakim etapie budowy są, jakie są ich ogólne wrażenia odnośnie domu. W galerii zamieszczono zdjęcia domu z zewnątrz, a może ktoś udostępniłłby zdjęcia pomieszczeń od środka. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam
Faktycznie domek super się prezentuje, a działka i otoczenie też piękne. Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego. Życzę wytrwałości w wykańczaniu :))) pozdrawiam
Obliczeniowe straty ciepła założone w projekcie to Q c.o.=9400W, aczkolwiek w pierwszej kolejności sugerujemy uwzględnienie lokalnych warunków panujących na działce (strefy klimatyczne, orientacja względem stron świata…) oraz ewentualnych zmian indywidualnych w projekcie (wprowadzanych na etapie adaptacji), a dopiero później precyzyjne dobieranie urządzeń grzewczych.
Tak - w zachodniej części województwa. Jesteśmy na etapie fundamentów. W tym roku kończymy na poziomie "0"; od wiosny ruszamy w górę z murami. Na razie zdecydowaliśmy o zmianie wywiewek od strony garażu na komin wentylacyjny oraz zamianie terrivy na strop monolityczny. Ściany będą z pustaka ceramicznego. Planujemy również ogrzewanie podłogowe i/lub grzejniki kanałowe przy oknach. W projekcie niestety jest standardowe z grzejnikami na ścianach.
Wschowa a czy zastosowaliscie jakieś zmiany?z góry dziękuje za odp bo zależy mi na pozyskaniu jak najwięcej informacji a niestety mało wpisów budujacych
Również ubolewam na brakiem wpisów osób w zaawansowanej budowie. My zdecydowaliśmy się na gotowe wiązary dachowe (bez stropu, gdyż nie planujemy rozbudowy poddasza) dzięki nim możemy zrezygnować ze ścianki oddzielającej kuchnię od salonu, która od samego początku mi przeszkadzała. Budujemy bez styropianu, porotherm 44 cm. Pozdrawiam.
WITAMY
BUDUJEMY TEN DOM W OPOLSKIM ,JESTEŚMY NA ETAPIE FUNDAMENTOW I ŚCIAN .DO KOŃCA STYCZNIA MAMY MIEĆ DACH.DOKONALI SMY ZMIAN ZNACZĄCYCH W POM 7D RZWI OTWIERAJA SIĘ NA KORYTARZ,ZMIENILIŚMY OKNO W KUCHNI NA WYSOKOŚĆ SZAFKI KUCHENNEJ I POD OKNEM BĘDZIE ZLEW,ZREZYGNOWALIŚMY Z SPIŻARKI W KUCHNI NA RZECZ PRZEDPOKOJU.PODNIEŚLISMY WYSOKOŚĆ DO 2,80M I ZROBILIŚMY STROP DREWNIANY.MAMY DYLEMAT JAKIE OKNA ZAMONTOWAĆ W SALONIE -MYŚLIMY O PRZESUWNYCH.
My dach zrobiliśmy na kratownicy. Montaż wiązarów zajął dwa tygodnie odeskowanie z mocowaniem łat i kontrłat kolejne dwa tygodnie, dachówka ma być położona w miesiąc. Z tego co mówią dekarze i cieśla konstrukcja dachu jest dość skomplikowana i wymaga dużego nakładu pracy i czasu. Okna zostawiliśmy wg projektu, gdyż bardzo nam się podobają w salonie będą z podziałem na 4 na HS-ie (chcieliśmy podzielić na trzy ale po obejrzeniu tego zastosowania w innych domach zdecydowaliśmy się dodatkowe skrzydło). Generalnie zakładaliśmy, że okna będą zamontowane w listopadzie ale każdy etap zaskakuje nas czasochłonnością i przesuneliśmy ich montaż na wiosnę. Na oknach nie oszczędzamy znaleźliśmy firmę, która oferuje bardzo wysokie parametry i jakość wykonania, które miejmy nadzieję sprawdzą się w codziennym użytkowaniu.
Najprostszym rozwiązaniem jest likwidacja wejścia do pomieszczenia gospodarczego oraz zamurowanie wszystkich otworów okiennych na bocznej ścianie budynku materiałem przepuszczającym światło typu luksfery. Dzięki takiemu zabiegowi zyskamy 1m na szerokości, gdyż będzie możliwość zbliżenia budynku na 300cm do granicy działki po obu bocznych stronach. Rzut parteru pozostanie nadal o 33 cm za szeroki. Dodatkowo można zwęzić przestrzeń salonu i jadalni o 33cm w ramach adaptacji projektu. Jest to najkorzystniejsze miejsce do zwężenia budynku pod względem konstrukcyjnym (szczególnie mając na uwadze dość skomplikowaną więźbę dachową).
Wschowa i ZETA1 dzięki za głos w dyskusji, no i za nowe fotki, które tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że dokonujemy dobrego wyboru. Z chęcią obejrzałabym jeszcze wnętrza, zwłaszcza część salonowo-kuchenną i korytarz za garażem, bo ciągle się boję, że będzie bardzo długi. My co prawda w samym układzie wprowadzamy kilka zmian, ale ogólny zarys pozostaje ten sam. A czy jest coś, co Wam się w trakcie budowy wydało, że mogłoby być inaczej zrobione. Ja też zastanawiam się nad kątem dachu, bo jednak planujemy zrobić na górze jakieś pomieszczenia i nie wiem czy nie będzie za mały ten kąt 32 stopnie. Ale może nie bedzie tak źle.
Korytarz jest rzeczywiście długi ale odpowiednie oświetlenie i może lustro urozmaici tą przestrzeń. Nachylenia dachu nie zmienialiśmy jednak nie planujemy na poddaszu pomieszczeń innych poza gospodarczymi z wejściem w garażu. Kratownica, którą zamontowaliśmy umożliwia swobodne poruszanie się po strychu w pozycji wyprostowanej, jednak gdybyśmy jeszcze raz budowali to pewnie podwyższylibyśmy ten dach choćby ze względów wizualnych. Na etapie budowy warto przeanalizować wymiary bramy garażowej. Przyznam, że nie mieliśmy dobrego doradcy a w momencie wyboru okien i właśnie bramy okazało się, że ta którą potrzebujemy nie mieści się w standardzie o 10 cm. Warto poszukać ofert na bramę i ustalić jej wymiar zanim wpuścicie murarzy na budowę. Wejście do gabinetu też mamy od korytarza. Poszerzyliśmy również wejście do budynku ponieważ proponowane było jak dla nas zbyt skromne. Wielkość salonu jak na razie nie szokuje ale na każdym etapie budowy przestrzeń wizualnie się powiększa więc liczymy na poprawę ;-)
Co do wielkości bramy: pierwszy fachowiec powiedział, że jest o 10cm zbyt wysoki otwór do standardu (różnicę w cenie wyliczył na ok. 2000zł). Drugi fachowiec stwierdził, że standardy są 2 i należy po prostu zainstalować większy. Trzeci doradził, żeby zastosować nieco grubszy styropian w ociepleniu nadproża i niższy standard bramy. Wszyscy wyceniali tego samego, czołowego polskiego producenta. Mamy czas więc pogadamy jeszcze z kolejnymi, ale już widać, że jeśli się na czymś nie znamy to zawsze warto spytać w kilku źródłach.
Pozdrawiamy wszystkich Soniaków ;-)
Witam, jesteśmy na etapie wyboru projektu i Sonia 2 to nasz faworyt. Czy ktoś z szanownych budowniczych jest w stanie powiedzieć ile kosztuje budowa tego domu do stanu surowego zamkniętego?
Druga sprawa jest dach, marzył nam się płaski ale warunki to 30-50 więc zainteresował nas wpis Gość -Wschowa o gotowych wiązarach.
Rozumiem że strych przestaje być mieszkalny, ale można tam się dostać włazem w suficie np. garażu, strop jest drewniany a ocieplony dach, nie strop? Dobrze kminię?
Ze względu na samochodowe hobby potrzebuje by w garażu sufit był na wysokości 3,5m na przestrzeni min. 1m od ścian pocznych; czy ktoś z budujących mógłby mi podpowiedzieć co można zrobić, nie ruszając ścianki kolankowej ani wysokości całego domu by taką wysokość w garażu uzyskać? Z góry dziękuję.
Gotowe wiązary dachowe były dla nas idealnym rozwiązaniem, gdyż z racji budowy w miesiącach jesienno zimowych zależało nam na czasie. Są pewnie droższe niż standardowo wykonane pokrycie przez cieślę ale z fakturą i gwarancją na 50 lat a samo drewno użyte do ich produkcji sprowadzono z zagranicy, suszone w piecu przez co "nie pracuje" na dachu, na pokrycie płaszczyzny dachowej wybraliśmy płytę osb zamiast tradycyjnego odeskowania. Jest kilka wariantów do wyboru: bez strychu, ze strychem lub z pomieszczeniami użytkowymi (ale ta wersja oczywiście najdroższa), Co do kosztów poniesionych na budowę to z racji wyboru niestandardowych materiałów wyniosły nas więcej niż zakładaliśmy ale w budowie tradycyjnej z pewnością nie przekroczą wartości podanych w załączonym kosztorysie. Wysokość garażu trzeba by omówić z architektem, pewnie jest to możliwe.
Witam,
W ofercie naszej pracowni znajduje się projekt pod nazwą Sonia 2 PS LIGHT. Dokumentacja tego domu zawiera projekt wiązarów prefabrykowanych z niezbędnymi obliczeniami konstrukcyjnymi dla nachylenia dachu pod kątem 32 stopnie. Dolne pasy wiązarów dachowych stanowią jednocześnie konstrukcję stropu. Warstwy ocieplenia znajdują się w poziomie stropu. W ramach adaptacji projektu istnieje możliwość wstawienia wygodnych drewnianych schodów na poddasze i wygospodarowania dużej części poddasza na cele użytkowe. Konstrukcję wiązarów (stropu) należy wówczas dostosować do obciążeń użytkowych.
Odnośnie uzyskania odpowiedniej wysokości w garażu, można zmienić konstrukcję (geometrię) samych wiązarów dachowych, aby uzyskać dodatkową przestrzeń.
Każdy inwestor, który zamawia więźbę w autoryzowanym zakładzie prefabrykacji może wprowadzić zmiany w konstrukcji i dostosować ją do swoich potrzeb. Zmiany są zawarte w cenie więźby prefabrykowanej. Konstruktorzy w zakładach wprowadzają określoną zmianę, przygotowują wycenę i uzgadniają termin produkcji i montażu.
Więcej dodatkowych informacji odnośnie projektu można uzyskać kontaktując się z biurem naszej pracowni.
Dzień dobry,
Obowiązkiem projektanta adaptującego projekt gotowy jest dostosowanie budynku do warunków gruntowych występujących na działce. Można więc zmienić konstrukcję fundamentów i wykonać płytę fundamentową. W przypadku zwiększenia wyniesienia poziomu parteru ponad poziom terenu będzie potrzebna dodatkowa pisemna zgoda naszej pracowni, którą bezpłatnie i bez problemu dołączymy do projektu.
Podczas wizyt na naszej stronie internetowej, na komputerze zapisywane są fragmenty kodu zwane cookies. Służą one do zapewnienia optymalnej obsługi podczas wizyty na naszej stronie oraz umożliwiają szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji. Pliki cookies nie służą do przetwarzania danych osobowych, a ich zawartość nie pozwala na identyfikacje użytkownika. Cookies stosowane są na wielu witrynach internetowych. W przypadku wyłączenia funkcji cookies, niektóre elementy naszej witryny internetowej mogą być niedostępne.
Zobacz całą dyskusję na forum