Dom o współczesnej bryle, nadążający za trendami ciekawą elewacją z elementami drewna i kamienia oraz dużymi przeszkleniami świetnie wpisujący się w stylistykę zarówno miejską jak i terenów słabiej zaludnionych. Salomon jest domem piętrowym, stanowiącym alternatywę dla domów z użytkowym poddaszem, skierowanym do lubiącej przestrzeń 4- 5 osobowej rodziny. Parter domu stanowi otwartą przestrzeń, w której są czytelnie wyodrębnione strefy: wypoczynkowa( salon z kominkiem), jadalna ( miejsce na duży stół oraz bufet) i kuchenna (z wyspą i spiżarnią). Każdą ze stref można łatwo zamknąć drzwiami przesuwnymi zyskując w miarę potrzeb wymaganą intymność, lub duże, reprezentacyjne i doskonale nasłonecznione pomieszczenie. Znajdujący się na tym poziomie dodatkowy pokój może pełnić różnorakie funkcje od sypialni poprzez gabinet i pokój telewizyjny do pokoju hobby. W części gospodarczej parteru na uwagę zasługuje przejście z garażu do wiatrołapu dzięki czemu łatwiej zachować w domu odrębność stref. Piętro, to strefa typowo prywatna, gdzie znajdują się trzy przestronne sypialnie( w tym jedna z własną garderobą i łazienką) oraz garderoba i łazienka i pralnia dostępne z poziomu korytarza.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo instalację rekuperacji oraz ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym.
Projekt jest podobny do Telmuna 2 i Farosa 2.
Wizualizacja jest propozycją tego jak dany projekt domu oraz jego otoczenie można zaaranżować. Sposób prowadzenia tarasu, kształt murków i elementy małej architektury typu pergole, donice itp. nie są objęte zakresem projektu. W związku z powyższym na projekcie budowlanym elementy te mogą nie być uwzględnione w projekcie ( patrz pergole ) lub zmieniony może być ich kształt i sposób prowadzenia ( wielkości tarasów, profil murków ).
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA PIERWSZY KWARTAŁ 2019
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
411 811 zł
329 957 zł
Stan deweloperski
601 695 zł
482 546 zł
Instalacje
132 079 zł
105 924 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
421 186 zł
337 782 zł
Koszt rekuperacji
16 400 zł
16 400 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki wapienno-piaskowe - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki wapienno-piaskowe - 24 cm (działowe - 12 cm)
Strop
żelbetowy typu FILIGRAN, nad garażem na belkach drewnianych
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, okładzina kamienna, deska elewacyjna
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana, zasadniczymi elementami są narożne krokwie koszowe
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny lub pompa ciepła, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Witam serdecznie.
Bardzo mi miło iż mam zaszczyt zacząć jako pierwsza , więc ... budujemy : )
Zaczęliśmy budowę w roku 2012 roku, na wiosnę zaczynamy stawiać mury.
Wiem że już kilka osób buduje ten dom więc zapraszam budujących jak i zainteresowanych tym projektem do wymiany doświadczeń.
Pozdrawiam AT
Nasze gratulacje !!!
Jeśli chodzi o okna to jestem w tym temacie już od 06/2012, i zdecydowanie powiem iż pozostawiamy bez zmian.
Na początku również mieliśmy pewne wątpliwości ale, widzieliśmy w salomonie okna obniżone , wyglądają ładnie i nawet nas przekonało to do zmian po czy widzieliśmy okna takie jak w projekcie i są zachwycające.
Dodam jeszcze że znalazłam firmę która wstawiała już te okna do tego projektu, otrzymałam również ofertę i w porównaniu z innymi producentami jest na pierwszym miejscu. Oczywiście ich okna widzieliśmy na żywo więc nasza decyzja jest całkowicie przemyślana i sprawdzona. Jeśli chodzi o kwestią problematyczną jak np. rolety to jest to temat do rozwiązania już na etapie budowania .
Firma o której piszę to
Fabryka Okien Tomasz Wiktorczyk Sp.Z.o.o
Pszczyna (Slaskie)
Telefon 032/4493530-32
Gdzie będziecie budować dom ?
Pozdrawiam Ania.
Budujemy w Łodzi.
Mamy chwilę aby przygotować się do budowy.
Zbieramy oferty od firm budowlanych oraz producentów.
To co Nas trochę zbiło z tropu,to wycena okien w porównaniu do kosztorysu projektanta.
Już wiem,że założenia w projekcie to okna o Uw 1,5.
My szukamy 0,69 do max 0,8 stąd różnica na tą chwilę około +50%
Dodatkowo najprawdopodbniej alu+'drewno.
Jakie rozwiązania u Was?
Dziękuję za szybki kontakt Pani Aniu
Sylwia i Robert
My za wiele rozwiązań nie wprowadzamy. Zmieniamy silikaty na ceramikę. Musieliśmy też zwiększyć kąt nachylenia dachu do 25 stopni, bo tak przewiduje plan zagospodarowania. No i po obejrzeniu galerii na tym forum postanowiliśmy, że zmienimy też okno na piętrze w sypialni na takie samo. Znaleźliśmy też firmę, która w przyzwoitej cenie produkuje okna trójszybowe ze współczynnikiem przenikania 0,5. Jeżeli chodzi o kosztorys to głównie wykorzystujemy go do ustalania ilości potrzebnych materiałów. Nie patrzymy na razie na cenę robocizny, bo ta dotychczas wyniosła nas niewiele, głównie za sprawą tego, że budujemy własnymi siłami. Kiedy szukaliśmy ewentualnego wykonawcy to jeden np. za stan surowy otwarty zawołał ponad 130 tys., inny za same fundamenty jeśli dobrze pamiętam to coś koło 30 tys.
P.S.
Wysłałam do Was wiadomość na maila
Przy oknach zwracajcie uwagę na współczynnik Uw(całe okno)
Sama szyba może mieć 0,5 ale jest jeszcze rama ,która może mieć np0,9 i wypadkowa wyjdzie 0,85-0,9
Na targach jesteśmy w sobotę.
Gdzie budujecie?
Witam Serdecznie.Od paru dni ogladamy z żoną ten projekt.Nie jest to mały dom,ale jest bardzo ciekawy.Czy można by się z Państwem troszkę skonsultować odnosnie budowy i kosztów.Proszę podać swe namiary:dres lub tel.
Podaje adres:
darox5@gmail.com
Pozdrawiam
D.M.
My jesteśmy na etapie 0, w listopadzie dokończyliśmy fundament .
Następny etap rozpoczynamy w maju, budujemy sami więc idzie to troszkę wolniej .
Pozdrawiam AT
W części architektonicznej projektu faktycznie jest dachówka ceramiczna, ale już w części konstrukcyjnej- ceramiczna lub cementowa. Kosztorysant wziął pod uwagę cementową, ale ponieważ średnie ceny obu rodzai dachówek (cementowej i ceramicznej) są przybliżone nie ma to wpływu na rzetelność kosztorysu.
Pytanie do projektanta.
Proszę o informację co Państwem kierowało, aby dolną elewację wykończyć materiałem w cenie 650/m2 a górną 28/m2
Nie ukrywam, że dziwi mnie takie rozwiązanie
Z góry dziękuję za informację.
Okładzina z desek została wyszczególniona jednostkowo jako materiał okładzinowy, bez podłoża na jakim jest montowana, robocizny, narzędzi itp. W kosztorysie widnieją wszystkie kwoty potrzebne do uzyskania efektu końcowego i po zsumowaniu dają one ok. 200zł/m2 tej części elewacji.
Trochę inaczej wygląda sprawa z okładziną kamienną mocowaną na kotwach, ponieważ ta usługa została uwzględniona w zestawieniu materiałów jako kompleksowa (materiał, robocizna, narzędzia ). Wynika to bezpośrednio z metody montażu tych płyt, która nie jest często stosowana w domach jednorodzinnych. Można poszukać firmy, która wykona elewację w innej technologii np przez klejenie cieńszych płyt i o mniejszych formatach.
Witam serdecznie. Kupiliśmy od Państwa projekt wiosną ubiegłego roku. Mamy dylemat z okładziną kamienną na elewacji. Bardzo proszę o podanie jaka to firma dokładnie, bo nie mogę się doszukać w projekcie. Dziękuję.
Hej,
też kupiliśmy ten projekt, jak sami wiecie cena ponad średnią, ale w projekcie sporo niedociągnięć. Co prawda daja się one jakoś skorygować, ale za taką cenę raczej nie powinno być za dużo zamieszania.
Jeszcze nie zaczęliśmy budować, szukamy wykonawcy, zbieramy opinie. Każdy z potencjalnych wykonawców / 2 odmówiło podjęcia się budowy/ ma jakieś zastrzeżenia do projektu, jednocześnie próbują sugerować alternatywne rozwiązania.
Czekamy na kosztorysy.
Koszt budowy też jest znaczny, architekt chyba nieco przesadził ze zbrojeniem, podciągami, stropem i ilością drewna na dachu.
Zmienialiście dużo w projekcie, bo szczerze powiedziawszy chyba niewiele da się zmienić bez utraty atrakcyjności wnętrz czy elewacji ?
Jakiego rzędu wielkości kosztorysów przedstawili Wam wykonawcy ?
Jakieś sugestie na etapie przed rozpoczęciem budowy?
Pozdrawiam, Michał
Witam wszystkich budujących ten domek. W ostatnim czasie forum ucichło , więc chciałam zapytać jak idzie Wam budowa czy są jakieś postępy i trudności. My jesteśmy na etapie murowania parteru jak widać na załączonych zdjęciach. Jeśli chodzi o zmiany to zmieniamy nieco piętro, zamiast garderoby po środku będzie otwarta przestrzeń i drugi mały salon miejsce do zabaw, gier i oglądania filmów.
Pozdrawiam .
Czy ktoś mógłby podać producenta drzwi wejściowych, których zdjęcie zostało dodane 2013-01-30 przez administaratora? Budujemy ten piękny domek. Dziękuję za pomoc
Bardzo dziękuję. Wstawiliśmy sobie takie same :) Jeśli mogę znów prosić o pomoc.. podajcie proszę informację, dotyczącą producenta okładziny kamiennej zastosowanej na elewacji (w dolnej części)? Bardzo dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam
Witamy,
Właśnie zamierzamy kupić ten projekt i mamy prośbę, czy jest możliwość jakiegoś kontaktu z Państwa strony którzy już są po budowie lub w trakcie ? Byli byśmy bardzo wdzięczni za odpowiedz, kontakt przed zakupem. mail. maxgroup@o2.pl
Z góry dziękujemy za pomoc.
Pozdrawiamy
Ola i Marcin
WItam. Mam na sprzedaz gotowa prefabrykowana wiezbe dachowa do projektu Salomon. Zainteresowanych prosze o kontakt
w celu przedstawienia szczegolow i ceny.
Witam Państwa w maju planujemy rozpocząć budowę domu Salomon wraz z basenem czy może mi ktoś powiedzieć jaki jest realny koszt budowy tego domu - będe ogromnie wdzięczny . Dziękuje i Pozdrawiam
Witam , jeśli pytasz o koszta to mogą być różne jest to zależne od wszystkiego : czy budujesz metodą gospodarczą, czy masz ekipę lub firmę która buduje cały dom, od zastosowanych materiałów, od tego jakie okna i dach wybierzesz są to dwa najdroższe materiały jeśli chodzi o wydatki w tym domu. Jest jeszcze sposób ogrzewania większość robi pompę cieplną my zdecydowaliśmy się na gaz. Oczywiście koszta można ograniczyć jeśli robisz coś sam.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Witam , to może sprecyzuje pytanie odnośnie domu Slomona będę chciał zatrudnić ekipę z kompleksowa usługą Okna chciałbym trójszybowe i dachówkę jakaś dobra . Nie wiem tez ile będzie kosztował basen taki jaki jest na wizualjzacji. Może ktoś w okolicy warszawy lub łodzi postawił już taki dom - bardzo chętnie zobaczył bym gotowa realizację . Czy kwota 800 000 tys wystarczy na stan surowy zamknięty wraz z basenem ?.
Pozdrawiam,
Robert
Poszukujemy danych producenta "płytek" = okładziny kamiennej na elewacji, która zastosowana została na tym pięknym domku, którego fotki dodał administrator. Jakoś nie możemy się doszukać w projekcie specyfikacji :( Bardzo dziękujemy za pomoc.
To może ja troszkę podpowiem. Proponuję dołożyć kilka zdjęć z budowy Waszych domów na tą stronę, następnie zadzwonić pod podany nr.tel. poinformować iż budujecie Salomona , dołożyliście zdjęcia i zadać konkretne pytania. Właściciele strony chętnie pomagają we wszelkich kwestiach. Sama sprawdziłam i jestem wdzięczna za wszelkie otrzymane dotychczas informacje.
Pozdrawiam .
WItam.
Mamy na sprzedaz gotowa prefabrykowana wiezbe dachowa do projektu Salomon.
Zainteresowanych prosze o kontakt w celu przedstawienia szczegolow i atrakcyjnej ceny.
Wiezba jest dostepna w Bydgoszczy. Kontakt telefoniczny : 532837809
Marta i Dawid
piekny projekt ale obawiam sie czy w moim przypadku gdzie to wieksze okno w kuchni wychodzi na północ to ta kuchnia nie bedzie zbyt ciemna a zalezy mi na dobrze doswietlonej. To drugie male okienko za duzo swiatła nie da. Czy osoby juz posiadajace ten dom moga doradzic??
Witam,
w przyszłym roku chcemy zacząć budowę właśnie takiego domu lecz wprowadziliśmy kilka zmian i zastanawiamy się nad kolejnymi. Czy była by możliwość zobaczenia Państwa domu na żywo? Na jakim etapie budowy Państwo jesteście? Bardzo proszę o kontakt na adres mycha111@o2.pl
Pozdrawiam serdecznie
Witam, zastanawiamy się nad kupnem projektu, jeśli ktoś z Panstwa jest z okolic malopolski lub podkarpacia i byłby tak mily zeby pokazac wnętrze domu to bardzo prosze o kontakt gallenka @ interia.pl
Pytanie: czy ktoś z Was instalował w tym domu kominek? Jak to wygląda przy projekcie i budowie, oraz jakie koszty są stanu surowego z instalacjami ? (prosze zaznaczyć czy kryty dachówką czy nie, bo to duża różnica)
pozdrawiam
Witam wszystkich,
także przymierzamy się do budowy Salomona, myślę że wiele osób było by wdzięcznych za kolejne zdjęcia z realizacji Waszych domów. Ewentualnie może ktoś buduje na Mazowszu lub Lubelszczyźnie i chciałby się pochwalić pięknym domem?
Witamy, Nasza budowa teraz jest na etapie instalacji elektrycznej i hydraulicznej, budynek znajduje się między Górą Kalwarią a Grójcem, można obejrzeć. Pozdrawiam M&S
Zobacz całą dyskusję na forum