Faros 2 to wygodny, piętrowy dom przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny, o współczesnej bryle, z ciekawą elewacją oraz dużymi przeszkleniami, świetnie wpisujący się zarówno w teren niezamieszkały jak i zabudowany. Największym atutem Farosa jest dający wrażenie otwartej przestrzeni układ wnętrza, z klarownym podziałem funkcji na część dzienną na parterze i część nocną na piętrze. Przestronny i dobrze doświetlony salon z przytulnym kominkiem, płynnie przechodzi w wygodną jadalnię oraz połączoną ze spiżarnią ustawną kuchnię z wyspą. Tę ostatnią, w ramach aranżacji można zamknąć ściankami działowymi. Dodatkowo na parterze znajdziemy zlokalizowany niedaleko wejścia do domu wygodny pokój który można zaaranżować na sypialnię dla gości bądź gabinet, ogólnodostępną łazienkę, ustawny wiatrołap z miejscem na szafę wnękową, dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze pełniące funkcję kotłowni. Na piętrze znajdują się korytarza wygodna łazienka przez którą można dostać się do pomieszczenia pralni oraz trzy duże pokoje. Największy z nich - ustawna dwuosobowa sypialnia posiada przechodnią garderobą i własny przestronny salon kąpielowym.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo instalację rekuperacji oraz ogrzewanie kominikiem z płaszczem wodnym.
Projektem z garażem jednostanowiskowym jest Faros. Projektem podobnym jest Telmun i Salomon.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
KOSZTORYS NA PIERWSZY KWARTAŁ 2014
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
298 171 zł
176 zł
Stan deweloperski
408 229 zł
248 zł
Instalacje
61 234 zł
44 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
285 760 zł
174 zł
Koszt rekuperacji
16 300 zł
14 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 13 i 18 cm oraz drewniany nad piętrem (ocieplenie ISOVER Super Mata)
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe, deska elewacyjna
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana, zasadniczymi elementami są narożne krokwie koszowe
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
W projekcie dodatkowo zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację
witam,
jestesmy zainteresowani tym projektem. zdecydowanie bardziej podoba nam sie od telmuna, lecz ubolewamy iz dwa mniejsze pokoje na gorze sa bez garderoby. czy isnieje mozliwosc zaaranzowania gory tak, by kazdy z trzech pokoi posiadal swoja wlasna garderobe? dodam, iz chcemy zrezygnowac z dwoch lazienek na tym pietrze
z niecierpliwoscia czekamy na odpowiedz
pozdrawiamy
Tak, dzięki rezygnacji z jednej łazienki można zaaranżować poddasze tak by uzyskać trzy pokoje z garderobami i łazienkę ogólnodostępną. Proponowalibyśmy taki układ:
W miejscu obecnego wejścia do pokoju numer 6 zrobić garderobę przynależną do pokoju numer 5. Drugi pokój odwrócić o 90 stopni - z wejściem i garderobą w miejscu obecnego wejścia do łazienki ogólnodostępnej, a w pozostałym pasie przestrzeni zrobić łazienkę ogólnodostępną z wydzieloną pralnią i sypialnią z garderobą.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Witam,
nie bardzo wiem o co chodzi, garderoba przynalezna do pokoju nr 5 ( ale nie ma pokoju nr 5 )?
Idac dalej, czy mozna podniesc wysokosc parteru do 3 metrow wysokosci?
Czy mozna na prosto poprowadzic sciane w duzym pokoju nie robiac wneki z tarasem?
O ile mozna powiekszyc (poszerzyc) garaz? Obecny jest zdecydowanie za maly na 2 auta.
Pozdrawiam
Witam,
Naturalnie chodziło o pokój numer 7. Wszystko wyjaśniłby schemat - ale niestety nie mamy możliwości zamieszczania obrazów na forum. Jeśli więc chcieliby Państwo zobaczyć jak mogłoby to wyglądać to prosimy o kontakt bezpośredni z Pracownią.
Co do pytań - odpowiedź na wszystkie brzmi tak: można zarówno podnieść wysokość parteru do 3 metrów (konieczne będzie dodanie stopni które sugerowalibyśmy zrobić w drugim biegu, bądź zamiana schodów na zabiegowe), zabudować podcień między jadalnią a salonem, jak i poszerzyć garaż.
Salon w Farosie 2 jest jednym z większych w naszych projektach – proszę zauważyć, że jego powierzchnia nie obejmuje osobnej jadalni (łącznie mają ponad 41m²). Jeśli jego wielkość według Pani nie dominuje na rysunku na pierwszy rzut oka, to być może wynika to z równie imponujących rozmiarów pobliskich pomieszczeń (np. kuchnia z wyspą – prawie 16m²). Ostatecznie, zawsze istnieje możliwość powiększenia przestrzeni salonu z jadalnią, na etapie adaptacji, np. w najprostszy sposób - poprzez zabudowę podcienia.
dziekuje za odpowiedz, faktycznie dom jest na tyle otwarty ze powinno sie "czuc przestrzen" zastanawiam sie jeszcze nad wieksza wersja salomon ale tam jest duza kuchnia bardziej zamknieta i w moim przypadku okno frontowe na północ, obawiam sie efektu ponurej kuchni
Zarówno kuchnia w Farosie 2, jak i w Salomonie, są doświetlone dużymi oknami, natomiast orientacja północna w przypadku kuchni jest z wielu względów korzystna (m.in. zapobiega przegrzewaniu się pomieszczenia podczas gotowania w lecie i zapewnia rozproszone oświetlenie robocze (bez silnych cieni i refleksów)).
Kuchnia w Salomonie jest oddzielona od salonu i jadalni jedynie słupem od strony jadalni (zaznaczony na rysunku poglądowym: http://www.domenadom.pl/download/8696/salomon-rzut-parteru-pogladowy.pdf), natomiast reszta ścianek (działowych) i ich wypełnienie (mniej lub bardziej ażurowe, bądź wręcz jego brak) jest kwestią indywidualną inwestora – poza tym przewidziano dwa szerokie przejścia do jadalni i pokoju dziennego oraz dodatkowe doświetlenie oknem bocznym w kuchni, zapewniające dodatkowe światło ze wschodu lub zachodu.
Odpowiadając na Pana pytanie, nad parterem jest zastosowany strop Teriva (w miejscach, na które pozwalają możliwości technologiczne i które uzasadnia racjonalność rozwiązania).
Dodatkowo na etapie adaptacji jak najbardziej istnieje możliwość zmian i doprojektowania stropu Teriva zarówno nad częścią gospodarczą nad parterem, jak i nad piętrem. W obu przypadkach należałoby jedynie mieć na uwadze ograniczenia technologiczne stopu gęstożebrowego, mogące wymagać miejscowego stosowania wzmocnień w innej technologii (np. żelbetowych płyt monolitycznych w okolicach kominów).
Witam,
piękny projekt. Nurtowalo mnie jak zlikwidować 2 lazienki u gory i powiększyć pokoje 6 i 7 - odpowiedz znalazlem na forum. Natomiast czy zwiekszenie domu w obrysie o ok. 15%, czyli po prostu wykonanie projektu w skali 1.15:1 to procedura, którą mogę zlecić architektowi adaptującemu, czy u Państwa, jako twórców projektu? Uprzejmie proszę o odpowiedz i pozdrawiam.
Jacek
Witam!
Taką usługę może Pan wykonać albo u naszego albo u dowolnego architekta adaptującego.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 71/354-22-55 lub mailowego: biuro@domenadom.pl
Standardowo w projekcie przewidujemy nad garażem sufit z płyt gipsowo-kartonowych podwieszany do konstrukcji dachu. Teoretycznie można zamienić go na elementy nośne (rozpiąć belki drewniane etc.), aczkolwiek jego wysokość mocno miejscowo ograniczają elementy konstrukcji dachu powyżej – jętki, które ograniczyłyby wysokość takiego strychu do około 40cm w najmniej korzystnym miejscu.
Witam
Jestem zainteresowana tym projektem. Bardzo chciałabym skontaktować się z kimś kto buduje ten dom najlepiej w województwie mazowieckim. Chodzi mi o rozmowę na temat kosztów budowy i ewentualnie możliwość obejrzenia gotowego domu np. w stanie deweloperskim. Bardzo proszę o odpowiedź.
Witam ponownie proszę o kontakt jeśli ktoś buduje ten dom, bez znaczenia w jakim województwie. Jestem bardzo zainteresowana tym projektem. Mój adres e-mail: marsze29@o2.pl.
witam,
Chciałam zapytać czy istnieje możliwość zmniejszenia wiatrołapu tak aby drzwi wejściowe znajdowały się na tej samej ścianie co okno z kuchni, a tym samym zwiększyć zadaszenie. Czy można także zmienić układ niektórych okien tak aby w pokoju na parterze było takie samo jak w projekcie Telmun 2.
Pozdrawiam
Witam,
Istnieje możliwość przeprojektowania wiatrołapu oraz zmiany usytuowania drzwi wejściowych. Otwory okienne również można dostosować do swoich potrzeb. Zmiany tego tupu są często wprowadzane w ramach adaptacji projektu.
Witam,
Jestem prawie zdecydowana na zakup projektu - nurtuje mnie jednak problem schodów - nie do końca jestem w stanie sobie wyobrazić jak miłayby wyglądać schody z przejściem pod nimi. Wygląda mi to albo na stromą, albo dziwną konstrukcję.
Schody przewidziano w konstrukcji drewnianej w układzie dwóch biegów – jeden 13 stopni, drugi 4 stopnie. Wymiary stopni to szerokość 26cm i wysokość 18,5 cm. W związku z tym przejście pod spocznikiem schodów wynosi 210cm.
Jeśli wymiary schodów nie są odpowiednie istnieje możliwość zmiany ich geometrii i/lub wymiarów. Można dodać po jednym stopniu do każdego biegu lub dwa stopnie do biegu pierwszego osiągając wysokość stopni 16,5 cm i zachowując możliwość przejścia pod nimi do części gospodarczej.
Przekrój A-A ze schodami do pobrania z zakładki Pliki do pobrania.