JANUARY 2 PS to parterowy dom z poddaszem użytkowym przeznaczony na wąską działkę i zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się: przestronny salon z jadalnią i wyjściem na zacieniony podcieniem taras, łatwa do zamknięcia w ramach adaptacji kuchnia ze zlokalizowaną pod schodami spiżarnią oraz gabinet, który wraz ze położoną niedaleko łazienką doskonale sprawdzi się także jako pokój gościnny czy sypialnia. Dodatkowo znajdziemy tu kotłownię i dwustanowiskowy garaż, do którego dojść można przez pomieszczenie pełniące funkcję przestronnej garderoby dostępnej z wiatrołapu.
Na poddaszu odnajdziemy trzy duże pokoje - w tym jeden z własną garderobą i wyjściem na taras oraz przestronną łazienkę z wydzielonym pomieszczeniem pralni.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA PIERWSZY KWARTAŁ 2015
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
230 481 zł
170 279 zł
Stan deweloperski
309 133 zł
222 632 zł
Instalacje
67 858 zł
48 870 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
216 393 zł
155 842 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
żelbetowy monolityczny grubości 14 i 20 cm
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe, włóknocementowa płyta elewacyjna
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-jętkowym
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne płytowe, zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny lub kocioł na paliwo stałe, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
W sprawie dokładniejszych informacji dotyczących terminów realizacji konkretnych projektów zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 71/354-22-55 bądź mailowego: biuro@domenadom.pl
Projekty kosztorysujemy dopiero na podstawie kompletnej dokumentacji budowlanej. Gdy projekt zostanie opracowany kosztorys pojawi się w zakładce „dokumenty do pobrania”
Witam,
Właśnie rozpoczęliśmy z narzeczonym budowę Januarego 2Ps, wprowadziliśmy niewielkie zmiany w projekcie takie jak usunięcie trzech okien dachowych, zmianę miejsca okna w kotłowni i dodanie dużego okna w salonie, więcej nie chcieliśmy zmieniać, a i projektantka, która adaptowała dom nie wskazywała potrzeby innych zmian. Dopiero teraz na etapie budowy płyty fundamentowej okazało się że dom i garaż są na różnych poziomach co znacznie zwiększa koszty już na tym etapie, a także będzie je zwiększać niemal do końca budowy. Decydując się na ten projekt od razu zwroćcie uwagę na ten aspekt i za wczasu go zmieńcie.
My obecnie czekamy na dach. Budujemy wersję z garażem jednostanowiskowym. zmiany do projektu:
- zabudowanie kuchni ściankami działowymi z rozsuwanymi drzwiami do salonu,
- w salonie 3 okna i wyjście na taras,
-odwrócenie poddasza tzn. 2 pokoje z przodu a sypialnia z pralnią z tyłu domu,
-dołożenie balkonu wspartego na fundamentach, który stanowi zadaszenie tarasu -tym samy z sypilani i pralni można wyjść na 16 m taras,
-kosmetyka-podniesienie ścianki kolankowej do 1,4 m
pozdrawiam
Czy mógłbym prosić o zdjęcie jak wygląda "January" ze ścianką 1,4 m. Podoba mi się ten projekt ale ścianka 1m jest zdecydowanie za niska. Poproszę o przesłanie zdjęcia na e-mail siekier2@vp.pl
Pozdrawiam
Dzień dobry
Kupuje ten projekt, ale dokonuję zmian w ścianach działowych. Sufit jest podwieszany więc wszystko można zmienić. Po pierwsze zmieniam ilość pokoi z 4-rech małych na dwa duże i jeden mały. przy likwidacji wejścia z domu do garażu ( uważam że niepotrzebne) pokoje będą miały wymiary: 493:420 ; 534:360 ; 280: 420. Salon 600: 650; kuchnia 300: 400 Wiatrołap 300: 189 z wnęka do ubikacji 70 cm i szerokości 80 cm na szafę na ubrania. Wiatrołap 144 cm szerokości to zdecydowanie za mało. Łazienka 380: 250 ; pom. gospodarcze na pralkę i suszarkę 200:150 ubikacja 150: 170 z wnęka do środka (szafa garderobiana). Z pokoju sypialnego zrobię drugie wejście do łazienki.Korytarz będzie miał wymiary tylko 140:400, czyli super zagospodarowane120m2. Wyszedłem z założenia, że najdłużej przebywa się w salonie i kuchni, dlatego muszą być duże. Łazienka musi być też duża, dlatego wydłużyłem ją o 20 cm. Kominek postaram sie umieścić w narożniku salonu. Pozdrawiam: andrzej
Do Robert- Dziękuję :)
My, nie rezygnowalismy z przejscia do garazu, przydaje sie w chlodne dni zeby przejść do samochodu czy nawet do kotlowni zeby skontrolowac piecyk gazowy, rekuperator czy tez zeby pojsc po drzewo do kominka. W wiatrołapie umiescilismy duza szafe na wymiar w jednej wnece oraz duze sjedzisko z szafkami w drugiej wnęce. Dobrze jest "naprostowac" naroznik parteru tym samym powiekszajac dom i salon. Wtedy powstaje dom idealny-na taki projekt czekaliśmy.
Witam,
Bardzo jestem zainteresowany tym projektem.
Mam pytanie, do kosztorysu, jak z tym jest.
Czy jestem w stanie osiągnąć Surowy Stan Zamknięty do 200k zł?
Oraz otworzyć sobie bardziej taras z sypialni na garażu?
Prawdopodobnie tak - kosztorys który mamy do tego projektu, sporządzany jest wg średnich cen sekocenbudu z terenu całej Polski. Różnice w cenach (głównie robocizny) w zależności od regionu bywają spore. Ostateczna cena zależy również od tego, czy zleca Pan budowę firmie, czy część prac wykonuje w tzw systemie gospodarczym.
Wg naszego kosztorysu stan surowy zamknięto to koszt wg cen średnich 230 tyś, wg cen minimalnych 170 tyś. Jest więc bardzo prawdopodobne, że zmieści się Pan w kwocie 200 tyś.
Pomiędzy tarasem w projekcie a pozostałą częścią dachu nad garażem jest różnica poziomu ok. 10 cm. Taras oczywiście można powiększyć - bez większego problemu architekt adaptujący powinien wprowadzić odpowiednią zmianę do projektu.
Witam,
A jeszcze pytanie
jak zamówię dodoatkowo projekty rekuperacji i ogrzewania podłogowego to jest brane pod uwagę ogrzewanie kominkowe w domu oraz jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe jak to jest robionę na piętrze?
Ogrzewanie kominkowe w takim przypadku może być wzięte pod uwagę, w zależności od Pańskich preferencji, chociaż nie ma takiej konieczności (tu podstawowym rodzajem ogrzewania byłoby ogrzewanie podłogowe). Na etapie adaptacji należałoby poinformować architekta adaptującego o tym, jakie instalacje mają ostatecznie być podłączone w domu. W ramach adaptacji można także zostawić konfigurację podłogówki na parterze a grzejników na piętrze.
Ogrzewanie podłogowe zarówno na parterze, jak i na piętrze jest wykonywane analogicznie – w warstwach stropu układane są elementy instalacji w postaci pętli.
Dziękuję za odpowiedź. Tylko mam jedno, może dość naiwne pytanie. Co jest w takim razie w projektach, które moge dokupić "rekuperacja", "ogrzewanie podłogowe" skoro musze i tak to pozmieniać z architektem adaptującym?
Hej,
dopiero załatwiam formalności z działką i bardzo interesuje mnie ten projekt. Jestem ciekaw jego wykonania i ewentualnie kosztów :D
Jaki system ogrzewania wybrałeś i ewentualne zmiany w projekcie?
Witam, budujemy z dziewczyna dokładanie ten projekt na dolnymslasku, jeżeli ktoś jest na etapie budowy tego projektu prosiłbym o kilka zdjęc na artur_furman@wp.pl
Pozdrawiam