JANUARY PS to parterowy dom z poddaszem użytkowym przeznaczony na wąską działkę i zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się: przestronny salon z jadalnią i wyjściem na zacieniony podcieniem taras, łatwa do zamknięcia w ramach adaptacji kuchnia ze zlokalizowaną pod schodami spiżarnią oraz gabinet, który wraz ze położoną niedaleko łazienką doskonale sprawdzi się także jako pokój gościnny czy sypialnia. Dodatkowo znajdziemy tu kotłownię i jednostanowiskowy garaż do którego dojść można przez pomieszczenie pełniące funkcję przestronnej garderoby dostępnej z wiatrołapu.
Na poddaszu odnajdziemy trzy duże pokoje - w tym jeden z własną garderobą i wyjściem na taras oraz przestronną łazienkę z wydzielonym pomieszczeniem pralni.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA TRZECI KWARTAŁ 2017
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
213 631 zł
158 847 zł
Stan deweloperski
290 255 zł
211 641 zł
Instalacje
63 714 zł
46 457 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
203 178 zł
148 148 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
żelbetowy monolityczny grubości 14 i 20 cm
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe, włóknocementowa płyta elewacyjna
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-jętkowym
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne płytowe, zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny lub kocioł na paliwo stałe, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Powierzchnie pomieszczeń po podłodze zostały dodane - zakładka RZUTY, opis po prawej stronie rzutu. Wymiary pomieszczeń po podłodze są na rysunkach poglądowych - zakładka PLIKI DO POBRANIA.
Istnieje taka możliwość, wiąże się to ze zwężeniem budynku o 80 cm w części gospodarczej. Garaż można wsunąć w dom kosztem części wiatrołapu oraz łazienki poprzez likwidację kabiny prysznicowej i pozostawienie tylko WC z umywalką. W przypadku kotłowni pozostaje zwężenie pomieszczenia, zostanie 170 cm.