Dom z poddaszem użytkowym ucieszy przestronnością oraz funkcjonalnością pomieszczeń. Zaprojektowany z myślą o 4-osobowej rodzinie. Szczególnie zainteresuje właścicieli wąskich działek, którzy jednak chcą posiadać dwustanowiskowy garaż. Praktycznie rozplanowana powierzchnia wiatrołapu oraz hallu pozwoli na wkomponowanie dodatkowych szaf pod zabudowę. Kuchnia, jadalnia oraz salon to otwarta przestrzeń. Dzięki temu domek zyskuje dodatkową powierzchnię, a także ułatwia przemieszczanie się do poszczególnych pomieszczeń. Przestronność domu to również dodatkowy walor przy organizowaniu prywatnych spotkań towarzyskich z rodziną i przyjaciółmi. Poddasze stanowi strefę nocną domu. Znajdziemy tam obszerną łazienkę z miejscem na wannę, kabinę prysznicową i część na pralkę oraz trzy pokoje sypialnie. Wyjątkową cechą każdego z pokoi jest dostęp do prywatnej garderoby, a sypialnia małżeńska ma również swoją łazienkę. Takie rozwiązanie to nie lada zaleta dla rodzin z dorastającymi dziećmi.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA TRZECI KWARTAŁ 2017
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
252 457 zł
191 235 zł
Stan deweloperski
237 659 zł
174 898 zł
Instalacje
74 527 zł
54 846 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
339 513 zł
249 855 zł
Koszt rekuperacji
16 300 zł
16 300 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 20 cm. (ocieplenie ISOVER Super Mata)
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
żelbetowe monolityczne zabiegowe
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Ja myślę rozpocząć budowę w marcu lub kwietniu o ile otrzymam pozwolenie na budowę. Budowa będzie w okolicach Mińska maz, jeśli ktoś z forumowiczów buduje w mazowieckim, chętnie posłuchał bym rad i obejrzał domek na żywo.
Witam, buduję fabio 2. Dla mnie jest to strzał w dziesiątkę i w zupełności spełnia moje oczekiwania. Jestem na etapach: układania dachówki, a w środku zaczynam wykończenia. Dom z każdym nowym etapem budowy nabiera barw. Jest coraz ładniejszy, powiem nawet, że efektowny. Jeśli chodzi o sam projekt to zawiera on w sobie kilka udziwnień i uciążliwości, np:
- plan stropu mieszany żelbet + teriva z dziurami nad garażem,
- następstwem czego jest 15szt słupów betonowych, których głuwną funkcją, to jest przemarzanie zimą,
- kolejne to brak okna w łazience na piętrze, widać jedynie ciemność,
- gafy typu: B20 jako chudziak na parterze,
- a kosztorys to strata czasu i pieniędzy, jest zagmatwany i małoczytelny, dla mnie przydał się jedynie do rozpalania kominka.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość projektów zawiera w sobie jakieś kwiatki. Na szczęście wszystko da się łatwo poprawić, o ile oczywiście w porę się zorientujemy.
Każdemu kto jest zauroczony tym projektem, polecam jego realizację.
Cieszymy się, iż projekt Fabio 2 się Panu podoba, a że pięknym domem zawsze warto się pochwalić - zapraszamy do zamieszczenia na forum zdjęć.
W przypadku projektów powtarzalnych nie można zakładać, że oczekiwania każdego Inwestora: jego zapotrzebowania funkcjonalne, gusta, planowany budżet, umiejętności wybranej ekipy budowlanej, czy preferencje technologiczne, będą w każdym przypadku takie same. To zrozumiałe, że nie każdy Inwestor jest w stanie poprawnie odczytać wszelkie niuanse które kryje kosztorys, czy dokumentacja budowlana. Dlatego każdorazowo - zwracamy Państwa uwagę na potrzebę konsultacji z architektem adaptującym, który przeprowadzi proces adaptacji projektu na własne potrzeby a po za tym sami zawsze służymy radą. W krótkiej odpowiedzi na poruszane problematyczne kwestie: płyta nad całym garażem nie jest konieczna biorąc pod uwagę koszt jej wykonania oraz ogrzania dodatkowej kubatury niefunkcjonalnej części strychu. Ilość trzpieni jest tutaj wynikiem obliczeń i nie ma tak znaczącego wpływu na właściwie ocieploną przegrodę. Na parterze jest płyta betonowa a nie chudy beton. Łazienka na poddaszu jest doświetlona pośrednio z otwartej pralni aczkolwiek dodatkowe małe okno zawsze można dodać.
Super że wreszcie ktoś się odezwał. Ja też czekam na jakiś kontakt od Kilera ale cisza od 11.02. Ja zaczynam budowe Fabio 2 czerwiec-sierpień w Łodzi, to zależy jak szybko pójdzie adaptacja i uzyskanie pozwolenie na budowe. Chce nanieść kilka zmian i zastanawiam się nad podniesieniem góry. Mam pytanie do Kilera skąd jest, może można podjechać i zobaczyć jak to wygląda w realu, a do Karpia mam pytanie czy robi jakieś zmiany. Fajnie wymienić sie spostrzeżeniami. Z czego budujecie bo ja zastanawiam się nad zmianą Ytonga.
Widzę, że Fabio 2 wzbudza coraz większe zainteresowanie. Odnośnie kosztorysu, cieszę się, że pracownik Domeny zgadza się ze mną, że nie jest on dla przeciętnego inwestora (chyba, że mamy już kominek).
Jesli chodzi o zmiany, o których pisałem to: strop nad całym garażem usztywnia konstrukcję i zyskujemy dwa sprytne pomieszczenia-schowki. Koszt zmiany nieznaczny a funkcjonalość korzystna. Trzpienie na parterze niestety mam i radzę je omówić z architektem/kier bud.
kach55 - podniesienie góry, może być trafnym zabiegiem. Co prawda pokoje na piętrze są przestronne i raczej nie potrzebują powiększania, jednak łazienka jest niska. Zmianę Ytonga radzę skonsultować z wykonawcą, ze względu na znaczną ilość wspomnianych wcześniej czpieni.
Polecam również zmianę wymiarów okien, drzwi i bramy, na stand producentów, zyskasz spore oszczędności.
W miarę możliwości odpowiem na konkretne pytania. Oględzin domu na razie nie przewiduję.
Szkoda Kiler że nie przewidujesz oględzin. Może w takim razie na priv przesłał byś jakieś zdjęcia. Czy pozmieniałeś coś w projekcie ..... Chodzi mi głównie o okna, ścianki.
Karp czy dokonujesz jakiś zmian w projekcie myśle o oknach, ściankach ja się nad paroma zastanawiam więc moglibyśmy sie wymienić spostrzeżeniami. Znalazłam osobe która buduje ten dom i mam zamiar jechać zobaczyć.
Kach55 a gdzie znalazłaś kogoś kto buduje - bo ja zaczynam właśnie i chętnie zobaczyłabym również taką budowę - jak nie będzie takiej możliwości to może chociaż jakieś zdjęcia inwestor pozwoli zrobić i podrzucisz mi na priv - byłabym wdzięczna.
Sorry że się nie odzywałem ale rzadko tu zaglądam, i teraz widzę ,że to się zmieni bo forumowiczów przybyło :-). Admin powinien pomyśleć o powiadomieniach mailowych jeśli jest nowa wiadomość na forum. Zmiany dotyczą głównie likwidacji łazienki przy sypialni na poddaszu,rezygnujemy gdyż jest nas 2+1 i córka ma 15 lat więc może pomieszka z nami parę lat i sru na swoje, więc uznaliśmy ze względów ekonomicznych że jest to dla nas zbędny dodatek. Jedna łazienka w zupełności wystarczy i tak trzeba będzie się nasprzątać :-0 .Likwidujemy wszelkie kominy wentylacji grawitacyjnych (oprócz komina głównego bo kominek w domu planowany). Jestem nastawiony na wentylację mechaniczną (rekuperację). Nie zamierzam podnosić do góry poddasza gdyż uważam że zmieni to zewnętrzny wygląd elewacji a tego bym nie chciał. Okapy mają być na tej wysokości co projektowane, a ludzie często podnoszą poddasze zostawiając ten sam wymiar krokiew co skutkuje pięknym dachem umieszczonym na klocku (to tylko moje spostrzeżenia), zauważ że wszelkie skosy dachowe w tym projekcie są ukryte w garderobach, to uważam za wielki plus. Lepiej na ten temat wypowiedziałby się kiler bo on już pobudował. A i główna zmiana to nie buduje z ytonga tylko z ceramiki.(pustak u-220). Kach55 jeśli masz pytania napisz do mnie na maila kult72@o2.pl ,to sobie pogadamy.
Witam wszystkich forumowiczów, zastanawiam się nad kupnem projektu Fabio 2 lecz mam trochę wątpliwości, zastanawia mnie rozwiązanie schodów... Czy ktoś mógłby podzielić się jakimiś zdjęciami z realizacji wnętrza tego domku. e-mail: artur.gajdzinski@wp.pl
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Witam wszystkich jestem na etapie budowy fabio 2 , jestem w trakcie krycia dachu musze przyznac ze wszystko zaczyna nabierac ksztaltow i prezentuje sie bardzo dobrze, zrobilem kilka zmian w projekcie tzn. zmienilem strop z terrivy na monolit i wylalem caly garaz zmienilem rowniez rozmieszczenie scianek na dole dodalem brodzik w toalecie na dole i scianek w kuchni zmienilem rowniez dachowke z falistej na plaska,i usunalem lazienke z sypialni bo moim zdaniem trzy to za duzo,jedyna rzecza ktora mi sie nie podoba to komin w salonie i w sypialni ale na to mozna przymknac oko.Juz nie moge sie doczekac zrobienia elewacji gdzie pewnie tez zrobie kilka zmian.Projekt fajny polecam.ps. buduje sie niedaleko Lublina
cZEŚĆ
Mam pytanie do forumowiczów którzy sa na etapie pokrycia dachowego , kto u was przybija deski czołowe cieśla czy dekarz, bo u nas to jedni zwalają na drugich no i robi się dodatkowy koszt? Poza tym analizując kosztorys to odnoszę wrażenie że robocizna w stanie surowym jest mocno niedoszacowana ?
Pozdrawiam
Zastanawiam się nad kupnem projektu Fabio/Fabio 2. Czy ktoś byłby tak życzliwy i przesłał mi jakieś zdjęcia z realizacji? Szczegòlnie zależy mi na zdjęciach wnętrz. Moj adres mailowy: irekmarcisz@interia.pl. Z gòry serdecznie dziękuję.
Witam forumowiczow!!! Fajny watek z tego wzgledu ze dom fabio2 bardzo mi sie podoba i planuje zakup tego projektu ponawiam zapytanie do wszystkich co juz wybudowali ten dom o rady na co zwrocic uwage co zmienic podczas adaptacji z gory dziekuje!!! patrykhebda@wp.pl
Witam! Ma ktoś może zdjęcia z budowy domu Fabio z jednostanowiskowym garażem. ? Może się podzielić ze mną cennymi uwagami? Dziękuje za wszelkie informacje .