Aspazja jest domem świetnie wpisującym się w niewielką działkę. Jest stworzony dla rodziny 4-5 osobowej z upodobaniem do rozwiązań prostych i nowoczesnych. Dom generalnie dzieli się na 2 części – dzienną oraz nocną. Ta pierwsza to salon z jadalnią i otwarta na nie kuchnia ze spiżarnią. Zwolennicy kuchni zamkniętych mają możliwość rozdzielenia jej od pozostałej powierzchni ścianką działową. W zacisznej tylnej części budynku zaprojektowano pokój z sąsiadującą z nim łazienką z natryskiem. Dzięki temu bardzo dobrze spełni rolę pokoju gościnnego, kolejnej sypialni, czy pokoju hobby. Druga część budynku to strefa nocna. Mieści się ona na poddaszu domu. Składa się z trzech sypialni oraz łazienki z praktycznie wydzielonym aneksem na pralnię/suszarnię.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA PIERWSZY KWARTAŁ 2019
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
187 234 zł
157 554 zł
Stan deweloperski
273 199 zł
225 389 zł
Instalacje
53 109 zł
40 569 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
191 239 zł
157 772 zł
Koszt rekuperacji
19 700 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12/16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 24 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna oraz płytki klinkierowe
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Witam,
Za miesiąc zaczynamy budowę Aspazji, lustrzane odbicie. Jeżeli ktoś buduje ten dom
napisz wymienimy się doświadczeniami.
Mój mail: agnieszka_c@o2.pl
chciałem się dowiedzieć jak idzie budowa domu, jestem zainteresowany budowa aspazji jak by pani mogła przekazać jakie informacje o kosztach budowy i podzielić się ewentualnie fotkami to bym był wdzięczny.
POZDRAWIA
MIREK - MIRAS1976@02.PL
Witam, zastanawiamy się z mężem na zakupem projektu Aspazja, czy mogłaby Pani powiedzieć jaki był koszt wybudowania tego domku w stanie surowym zamknietym oraz jaki byl calkowity koszt? pozdrawiam, Ewa
Witam. Jesteśmy w trakcie budowy Aspazji w lustrzanym odbiciu, ze zmianami (zdjęcia dostępne na stronie projektu),aktualnie na etapie dachu. W razie pytań mój e-mail: sylwiaw2@onet.pl
Pozdrawiam