Współczesna bryła, elewacja z domieszką drewna i kamienia, duże przeszklenia – razem składają się na budynek świetnie wpisujący się zarówno w teren niezamieszkały jak i zabudowany. Poliklet to dom piętrowy, doskonały dla 4 – 5 osobowej rodziny. Na parterze znajduje się obszerny, bardzo dobrze nasłoneczniony salon z przytulnym kominkiem. W jego przestrzeni, zaraz przy kuchni, zarysowuje się strefa jadalni z bezpośrednim wyjściem na taras. Wspomniana kuchnia z kolei posiada dostęp do małej praktycznej spiżarki i może służyć jako zamknięta lub stanowić wspólną przestrzeń z salonem. Niedaleko wejścia głównego znajduje się pokój, mogący pełnić funkcję sypialni, gabinetu czy np. pokoju hobby. Zadaszenie nad strefą wejściową zabezpiecza przed opadami, natomiast to nad tarasem dodatkowo daje ochronę przed intensywnym letnim słońcem. Na pierwszym piętrze zaprojektowano 3 pokoje sypialne. Największy z nich jest wyposażony w osobną równie okazałą łazienkę i garderobę. Istnieje możliwość połączenia dwóch występujących na piętrze łazienek w jeden ekskluzywny salon kąpielowy. Podobnie można postąpić z pralnią i garderobą, zyskując tym samym dostępną z hallu dużą garderobę.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA CZWARTY KWARTAŁ 2018
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
273 384 zł
216 451 zł
Stan deweloperski
398 441 zł
310 038 zł
Instalacje
7 743 287 462 zł
68 057 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
278 908 zł
217 026 zł
Koszt rekuperacji
15 700 zł
15 700 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (piętro)
Strop
żelbetowy monolityczny gr. 18 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, na fragmentach deska elewacyjna i okładzina gresowa/kamienna
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana, zasadniczymi elementami są narożne krokwie koszowe
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Spodobał nam się bardzo ten projekt. Pasuje na działke.
Po gorących dyskusjach, zaplanowaniu kilku zmian doszliśmy z familia do kompromisu
Bedziemy budowali w Łomzy.
Na razie mocno myslimy nad szczególami dotyczącymi zmian.
Pozdrawiamy
Elwira G.
Dzień dobry
Chciałem się zapytać, czy rozpoczęli Państwo już budowę, jeśli tak to na jakim jesteście etapie. Nam taż bardzo spodobał się ten projekt, jednak chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości. Jeśli moglibyśmy obejrzeć waszą budowę, to proszę o kontakt na maila: slawo25@gmail.com.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, Poliklet 2 jest naszym faworytem
Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są wstępne koszty budowy ? Z czego budujecie, jakie instalacje, itp ?
Prosze o emai na adres: tomasz@wierzbinski@vp.pl
Chetnie obejrzę zdjęcia z reazliacji.
Cześć
Jestem bardzo zainteresowana projektem Aslan i Poliklet. Czy masz może zdjęcia Twojego domu? Jak tak to proszę prześlij na mail moltzan@poczta,fm. Chce rozwiać wątpliwości i wybrać odpowiedni projekt.
Dzień dobry
Chciałem się zapytać, czy rozpoczęli Państwo już budowę, jeśli tak to na jakim jesteście etapie. Nam taż bardzo spodobał się ten projekt, jednak chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości. Jeśli moglibyśmy obejrzeć waszą budowę, to proszę o kontakt na maila: slawo25@gmail.com.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry.
Szukam ludzi którzy zdecydowali się na zbudowanie tego domku o nazwie projektu Poliklet 2 w Mazowieckim.
Przed wyborem ostatecznym chciałem porozmawiać z osobami budującymi ten dom i zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości.
Będę wdzięczny za kontakt.
Proszę o mai na adres: r.jaslowski@gmail.com
Witam serdecznie, jestem bardzo zainteresowany budową domu Poliklet 2. Czy jest może ktoś, kto buduje lub już wybudował ten dom w woj. mazowieckim? Czy byłaby możliwość obejrzenia tego domu jak wygląda w rzeczywistości i porozmawiania z inwestorem.Bardzo proszę o kontakt na e-mail: michal.pawelski@wp.pl. Z góry serdecznie dziękuje!
Dzień dobry, jestem zainteresowana projektem Poliklet 2. Obawiam się kosztów budowy. Jesli ktoś znalazł by chcwilke czasu aby podzielic sie doświadczeniami na temat kosztów budowy bylabym bardzo wdzięczna. email mój to anita.kwietnaik@gmail.com
Witam serdecznie, szukamy osób, które właśnie budują dom Poliklet 2 w woj. śląskim. Chcielibyśmy się dowiedzieć jakie sa realne koszty SSZ, ewentualnie dobze byłoby obejrzeć budowę. Będę wdzięczny za kontakt na adres jimitom@poczta.onet.pl .
Witam. Czy ktoś z budujących mógłby zdradzić jaki jest faktyczny koszt budowy projektu Poliklet 2?
Czytam różne fora i w jednych piszą, że stan deweloperski z instalacjami ok 400.000 a w innych, że 500.000 to mało.
Dom jest idealny na nasze potrzeby tylko jak to bywa fundusz mamy mocno ograniczony.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry!
W jakim województwie budują Państwo dom? Czy mogłabym napisać na wskazany adres e-mail z kilkoma pytaniami? Jesteśmy z mężem zainteresowani tym projektem.
Pozdrawiam
Dzień dobry, bardzo zainteresował mnie ten projekt. Chętnie obejrzał bym realizację, czy ktoś z Państwa buduję/wybudował projekt w województwie mazowieckim? Bardzo proszę o kontakt kostrzewiak@gmail.com
Pozdrawiam
Tomek K.
Cześć,
proszę o informacje z czego budujecie ten dom (gazobeton/cegły)? Jaki jest koszt budowy ścian i stropów. Ile kosztuje dach?
Ogrzewanie podłogwe czy kaloryfery? Strop nad piętrem żelbetowy czy drewniany?
jaki piec (moc) gazowy?
Każda informacja jest dla mnie ważna - tomek-ludwicki@wp.pl
A może ktoś w okolicach Warszawy da pokazac gotowy dom? :)
Pozdrawiam
Tomek
Cześć, my budowaliśmy z gazobetonu, co do kosztów budowy to cięzko określić gdyż bardzo dużo robiliśmy sami, dom pod zględem technicznym jest bardzo trudny i drogi w budowie, masę betonu w słupy, podciągni, nadciągi nadproża itp. Bardziej zbrojonego projektu niż ten nie widziałem, 50% zbrojenia to pręty fi 18mm. Ogrzewanie mieszane grzejniki/podłogówka, piec na pelet. Strop na piętrze drewniany. Jesteśmy na etapie tynków i z okolic Mińska Mazowieckiego. Co do cen np dachu wszystko zależy od tego czym kryjemy, nas np postawienie więźby dachowej kosztowało 6000zł i zostało to wykonane perfekcyjnie.
Dzień dobry! My planujemy budowę w Otwocku. Czy byłaby możliwość zobaczenia Państwa domu? Albo ewentualnie czy mogłabym prosić o kontakt poprzez e-mail w celu zadania kilku pytań? Z góry dziękuję! Mój e-mail to: malgorzata.maria.glinska@gmail.com
my na 99% wybierzemy Polikleta. Sciany z gazobetonu, będzie podłogówka na dole a na górze kaloryfery i podłogówka w lazience. Bedzie piec gazowy bo mamy miejski gaz. Co do okien jeszcze nie podjęta decyzja.
Sławka.
zróbcie wszędzie podłogówke :) nie pożałujecie! :) my w poliklecie zaczęliśmy drugi sezon (wszędzie podłogówka, niby w łazienkach przygotowane pod grzejniki, ale grzejniki nie założone) i jest rewelacja :) cieplusieńko :)
U nas okna oknoplast winergetic premium :) ściany z ytonga.
Dzień dobry!
A czy ktoś mógłby podzielić się opinią na temat schodów w poliklecie? Czy robiliście je zgodnie z projektem, a może jakoś zmienialiście, żeby były wygodniejsze? Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
Ten projekt nie jest jeszcze zaktualizowany na nowa formę. O dostępność projektu proszę o kontakt na biuro@domenadom.pl, kolejność aktualizacji rozpatrujemy indywidualnie.
Ten projekt nie jest jeszcze zaktualizowany na nowa formę. O dostępność projektu proszę o kontakt na biuro@domenadom.pl, kolejność aktualizacji rozpatrujemy indywidualnie.