Midas jest domem świetnie wpisującym się w szeroką i krótką działkę. Jest stworzony dla rodziny 4-osobowej z upodobaniem do rozwiązań prostych i nowoczesnych. Dom generalnie dzieli się na 2 części – dzienną oraz nocną. Ta pierwsza to salon z jadalnią i otwarta na nie kuchnia ze spiżarnią. Zwolennicy kuchni zamkniętych mają możliwość rozdzielenia kuchni od dwóch pozostałych pomieszczeń. Salon posiada kominek komfortowo usytuowany w niedużej odległości zarówno od jadalni jak i strefy wypoczynkowej salonu. W tej części zaprojektowano duże narożne przeszklenie doskonale doświetlające wnętrze i umożliwiające wyjście na taras od strony frontowej. Druga część budynku to strefa nocna. Składa się z trzech sypialni, łazienki i garderoby. Przez tę ostatnią umożliwiono przejście do jednostanowiskowego garażu. Garaż z kolei graniczy z pomieszczeniem gospodarczym z użytecznym dodatkowym wyjściem na tylnią część domu . Istnieje możliwość zaadaptowania poddasza na dodatkowe pomieszczenia użytkowe , dzięki umieszczeniu schodów w miejscu pomieszczenia WC.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt rekuperacji oraz ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Projekt posiada swoją wersję bez garażu MIDAS 3 oraz z garazem dwustanowiskowym MIDAS 2 PS. Projektami podobnymi są AMAZIS i DURIS.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA PIERWSZY KWARTAŁ 2015
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
199 955 zł
160 760 zł
Stan deweloperski
311 177 zł
212 580 zł
Instalacje
56 169 zł
56 169 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
217 823 zł
148 806 zł
Koszt rekuperacji
13 200 zł
13 200 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm)
Strop
belki drewniane
Elewacje
tynk - System firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna lub płyta włóknocementowa EQUITONE firmy EURONIT
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
wyłaz na poddasze
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Projekt jest zgodny z wymaganiami WT2021, a konstrukcja była obliczana zgodnie z eurokodami.
W projekcie dodatkowo zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację
Witajcie
Szukam osób budujących dom wg. projektu MIDAS z pracowni projektowej DOMENA. Wiem, ze już kilka osób buduje ten dom.
Projekt przypadł nam wszystkim do gustu - mieliśmy na oku ten projekt już od dawna ale ciężko było się zdecydować. W końcu po przejrzeniu wielu stron papierowych i internetowych z projektami wybór padł ostatecznie na ten dom.
Z pozdrowieniami
Bogusia
w sieci mało osób pisze o budowie Midasa. Troszę szkoda, bo jednak fajnie wymienić się uwagami. Jurku, jakie zmiany planujecie ? Z czego będziecie budować ?
Ponownie wróciłem do Midasa, teraz pewnie już ostatecznie.
Budowa w technologii drewnianej - szkieletowej. Proszę o kontakt osoby, które także wolą wersję drewnianą oraz osoby budujące tradycyjnie, czyli "murowańca"
witam
weszliśmy na budowę na początku września. w poniedziałek zakończą układanie dachówki :) projekt piękny, lekko przerobiliśmy go jednak ( wydłużyliśmy budynek, kominek przestawiliśmy w inne miejsce, zmieniliśmy okna oraz zmieniliśmy układ pomieszczeń garderoba/spiżarnia ).
Witajcie, my budowy jeszcze nie zaczęliśmy. Papierologia przedłużyła nam się więc zaczniemy w marcu/ kwietniu.
Ryba, jestem pod wrażeniem prędkości światła z jaką budujecie. Pokaż proszę zdjęcia !
Gratuluję ! Widze, ze zwiększyliście okna, nawet fajnie to wychodzi. Z ciekawości zapytam - a robicie schody na górę ? W projekcie jest taka możliwość.
Pozdrawiam
B.
Super :-)
My czekamy na pozwolenie, ruszamy jak tylko zima odpuści.
Zmiany robimy kosmetyczne, jedyna "poważna" to garaż dwustanowiskowy.
Zastanawiam się również nad przeniesieniem kominka na ścianę przeciwległą, tak właśnie Ryba chyba jest u Was.
Aaaa i wcześniej planowana była blachodachówka, ale jak zobaczyłam tegalit na Waszym dachu, to już spać nie mogę... ;-)
faktycznie wielka zmiana w projekcie to okna. naszym zdaniem muszą być większe. schody będą strychowe tylko. kominek faktycznie jest przeniesiony na przeciwległą ścianę. moim zdaniem trochę dach na tym traci :)
jeśli chcecie zamawiać dachówkę z firmy creaton to radze to zrobić najpóźniej do końca sierpnia. my zamawialiśmy pod koniec września i okazało się że już do końca roku nie będzie dostawy.musieliśmy zamówić brass ceramiczną turmalin antracyt. uważajcie też na dobór kolorów dachówki i blachy na obróbki. są znaczne różnice przynajmniej jeśli chodzi o antracyt.
pozdrawiam
Bardzo cenne są takie uwagi :-)
Mnie się akurat takie okna podobają, więc chyba zostaną takie jak w projekcie ;-)
Podpytam Was o ceny ofertowe na budowę stanu surowego - daliśmy projekt do wyceny kilkunastu ekipom i rozrzut jest ogromny...
Nie wiem czy dużo, na razie mam ceny ofertowe samej robocizny stanu surowego - ceny od 25tys do 45tys. I nie wiem czy to dużo czy mało... Ściany z maxa.
Witam zaciekawił nas ten projekt, jesteśmy ciekawi w jakim miejscu i o ile wydłużyliście dom (czy chodzi o powiększenie salonu)? czy przedsionek jest wystarczający na pozostawienie rzeczy? i zastanawialismy się czy usytuowanie domu gdzie południe jest od strony narożnika z garażem (godzina 11- 12 z tamtego kierunku świeci słońce rzucając cień w stronę kuchni) będzie wystarczające by salon był naświetlony czy trzeba by przesunąć narożne okno bardziej w kierunku drzwi wejściowych co wiązało by się z całym przemeblowaniem salonu a w konsekwencji przesunięciu komina tak jak u Ciebie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
W wiatrołapie jest miejsce na wieszak i szafkę na buty, a zaraz za wiatrołapem, w holu, znajduje się głęboka szafa.
Jeśli południe wypada wg opisu to idealnym rozwiązaniem byłby Midas w odbiciu lustrzanym
witam
jestem tutaj od dziś i już podoba mi się ten projekt , a w waszym poście piszecie że wprowadzacie zmianę która mnie także interesuje a mianowicie garaż dwustanowiskowy ,macie może zdjęcie jak to się prezentuje ? bardzo byłbym wdzięczny za fotkę ,może byc na @ , darekskorpion@wp.pl
pozdrawiam
Niestety z przyczyn obiektywnych jesteśmy zmuszeni zmienić projekt MIDAS na inny :-(.
W związku z tym mam do odsprzedania projekt w niższej cenie - nowy, kompletny, w oryginalnej teczce.
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu tel. 605 875 097.
Wystawiłam również aukcję na allegro.
Ogromnie żałuję, że tak wyszło, bo domek jest ŚLICZNY.
Pozdrawiam :-)
Projekt jest caly czas na sprzedaż. Nowy, kompletny, w oryginalnej teczce.
CENA 1400zl.
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu tel. 605875097 lub broniszewska@poczta.onet.pl
witajcie
dziś właśnie zobaczyłem ten projekt i od razu mnie oczarował.chyba go z żoną wybierzemy,tylko czytając wasze wypowiedzi macie rację z oknami -muszą byc większe, a co do kominka czy macie już zrobione fotki jak wygląda po przeniesieniu na drugą stronę -ścianę, aha , wspominał ktoś że buduje ten dom z garażem na dwa samochody ,mnie także takie rozwiązanie interesuje,czy macie fotki jak to wygląda w bryle ?i ile wzrósł projekt po przeróbkach? z góry za wszystkie wiadomości i zdjęcia dziękuję i pozdrawiam
darek
To ja wspominałam o dwustanowiskowym garażu. Adaptację projektu wraz z tą zmianą oraz drobnymi przeróbkami architekt wycenił na 3tys.
Niestety musieliśmy zmienić projekt na inny, w związku z tym mam do odsprzedania kompletny projekt Midasa w korzystnej cenie.
Witam?Jesteśmy szczerze zainteresowani projektem. Proszę o informację, czy w projekcie jest już uwzględniony współczynnik przenikalności w/g nowych przepisów (norm obowiązujących od stycznia 2014). Mam pytanie? czy jest ktoś z podkarpacia kto buduje lub wybudował ten domek?
Pozdrawiam
Wszystkie nasze projekty zostały zaktualizowane do nowych przepisów obowiązujących od stycznia 2014. MIDAS oczywiście spełnia wszystkie aktualne wymagania.
Proszę skorzystać z kalkulatora energetycznego: http://www.domenadom.pl/calc/index?id=125
Za jego pomocą można sprawdzić jak np. dodatkowe instalacje czy zmiany materiałów wpływają na parametry energetyczne budynku.
Mam pytanko do budowniczych Midasa:) Czy Wy również, podobnie jak użytkownik Ryba co wynika ze zdjęć prowadziliście słupy żelbetowe aż po sam dach (te dwa przez ściankę szczytową)? W mojej wersji projektu trzpienie te kończą się na wieńcu W1 i zastanawiam się jak jest u Was?
Pozdrawiam
Witam,
Zdecydowaliśmy się z żoną na budowę tego domku. Jadnak Chcielibyśmy go zobaczyć "na żywo". Czy ktoś w dolnośląskim buduje Midas'a i czy jest możliwość zobaczenia domku. Proszę o kontakt: 668485038 - Dawid. Pozdrawiam
Witam,
budujemy właśnie ten dom w małopolsce. Właśnie go zamknęliśmy i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, proszę pisać pknych@interia.pl
Pozdrawiam
Podczas wizyt na naszej stronie internetowej, na komputerze zapisywane są fragmenty kodu zwane cookies. Służą one do zapewnienia optymalnej obsługi podczas wizyty na naszej stronie oraz umożliwiają szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji. Pliki cookies nie służą do przetwarzania danych osobowych, a ich zawartość nie pozwala na identyfikacje użytkownika. Cookies stosowane są na wielu witrynach internetowych. W przypadku wyłączenia funkcji cookies, niektóre elementy naszej witryny internetowej mogą być niedostępne.