Reprezentacyjny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. W projekcie optymalnie wykorzystano przestrzeń. Obszerny salon, a także otwarta kuchnia usytuowana w pobliżu jadalni sprzyja życiu rodzinnemu. Duża ilość okien zaprasza do wnętrza pełnego światła. Dzięki przeszkleniom słońce dociera tutaj o każdej porze dnia. Wiatrołap łączy strefę dzienną parteru z częścią gospodarczą domu, na którą składa się garaż oraz kotłownia. Poddasze, z trzema sypialniami oraz przestronną łazienką, stanowi strefę nocną domku. Niewątpliwym atutem będą dwie prywatne garderoby dostępne bezpośrednio z pokoi.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA DRUGI KWARTAŁ 2016
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
239 614 zł
194 901 zł
Stan deweloperski
346 362 zł
276 987 zł
Instalacje
62 345 zł
49 857 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
242 453 zł
193 890 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Cześć.
My się przymierzamy do Lizypa. Jest on odzwierciedleniem naszych wyobrażeń o potrzeb.Wprawdzie mamy jeszcze drobne wątpliwości. Obecnie przeszukujemy internet na tematy ogólnobudowlane :-)