Horacjusz jest domem świetnie sprawdzającym się na wąskich działkach. Jego atutem jest oryginalnie rozwiązany wysoki, biegnący przez dwie kondygnacje salon z kuchnią i jadalnią. Jego dobre doświetlenie zapewniają duże okna balkonowe, umożliwiające wyjście na taras zarówno z części kuchennej, jadalnianej, jak i z samego salonu. Otwarta kuchnia może być przekształcona w zamkniętą, dzięki przemknięciu ścianką działową. Jej powierzchnię użytkową natomiast można powiększyć rezygnując ze spiżarni. Na parterze zlokalizowane są również dwa pokoje, mogące służyć np. jako gabinet, pokój gościnny, czy sypialnia. Komfort jednego z nich zwiększa sąsiedztwo dużej wygodnej łazienki, natomiast mocną stroną drugiego jest możliwość bezpośredniego wyjścia na przestronny zadaszony taras. Prosto z wiatrołapu można wejść do jednostanowiskowego garażu, graniczącego z pomieszczeniem gospodarczym. To ostatnie można powiększyć kosztem pomieszczenia WC i zaprojektować wejście bezpośrednio z części mieszkalnej domu. Poddasze stanowi w całości strefa nocna. Składają się na nią dwa pokoje sypialne, garderoba oraz łazienka. Z hallu, ze swoistego „balkonu”, mamy sposobność wglądu w strefę dzienną parteru – salon z kuchnią i jadalnią.
Projekt w standardzie posiada instalację rekuperacji oraz kominek z płaszczem wodnym.
Projektami podobnymi są SERGIUSZ i NESTOR.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA PIERWSZY KWARTAŁ 2016
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
216 934 zł
182 793 zł
Stan deweloperski
347 222 zł
286 056 zł
Instalacje
62 500 zł
51 489 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
243 055 zł
200 239 zł
Koszt rekuperacji
14 400 zł
14 400 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva oraz drewniany nad garażem
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, płyty elewacyjne włóknocementowe oraz płyty kamienne
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym krokwiowo-jętkowym i krokwiowym
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Projekt zgodny z wymaganiami WT2017.
W projekcie dodatkowo zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację