Gorgiasz to atrakcyjny nowoczesny dom dla 4-5-osobowej rodziny. Jednocześnie posiada on klasyczny prosty rzut, co ma bardzo korzystny wpływ na oszczędność związaną z ogrzewaniem domu oraz samą jego budową. Budynek posiada wyraźny podział na strefy: dzienną, nocną i gospodarczą. Zaraz po przekroczeniu wiatrołapu ukazuje się pierwsza z nich – połączony z jadalnią salon z szerokim widokiem na taras przekryty komfortową pergolą. Jadalnia płynnie przechodzi w kuchnię, którą po dostawieniu ścianki działowej możemy przekształcić w zamkniętą. Zaprojektowano także dostępną od strony kuchni spiżarnię. Większą przestrzeń na szafy w wiatrołapie można uzyskać decydując się na jej likwidację. Część nocną stanowią trzy sypialnie, jasna łazienka oraz toaleta. Garaż posiada wygodne wyjście na tyły budynku i bezpośrednie przejście przez kotłownie do części mieszkalnej budynku. Istnieje możliwość przekształcenia poddasza w przestrzeń użytkową. Po usytuowaniu schodów w miejscu toalety, na poddaszu powstaje przestrzeń na dodatkową sypialnię czy pokój hobby.
Projekt w standardzie posiada projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Wizualizacja jest propozycją tego jak dany projekt domu oraz jego otoczenie można zaaranżować. Sposób prowadzenia tarasu, kształt murków i elementy małej architektury typu pergole, donice itp. nie są objęte zakresem projektu. W związku z powyższym na projekcie budowlanym elementy te mogą nie być uwzględnione w projekcie ( patrz pergole ) lub zmieniony może być ich kształt i sposób prowadzenia ( wielkości tarasów, profil murków ).
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA PIERWSZY KWARTAŁ 2016
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
226 073 zł
185 326 zł
Stan deweloperski
304 805 zł
247 363 zł
Instalacje
54 864 zł
44 525 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
213 363 zł
173 154 zł
Koszt rekuperacji
16 zł
16 zł
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm)
Strop
belki drewniane
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, okładzina kamienna lub płyta włóknocementowa
Pokrycie dachu
dachówka cementowa zakładkowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
wyłaz na poddasze
Ogrzewanie
kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym