Posty (65)Sortuj: najnowsze | najstarsze
stomil89 | 2018-08-14 07:22:25ODPOWIEDZ
W warunkach zabudowy mamy dopuszczalną szerokość elewacji 19m. W projekcie jest 19,33m. Zwężenie na etapie adaptacji chyba nie powinno być problemem?
DOMENA Pracownia Projektowa | 2018-08-14 10:45:06ODPOWIEDZ
Można dokonać takiej zmiany, np. poprzez zwężenie przestrzeni pokoju (nr 11) i łazienki (nr 9) o 33 cm, garderoby (nr 10) o 18 cm a korytarza o 15 cm.
stomil89 | 2018-08-05 22:20:34ODPOWIEDZ
Dzień dobry, Czy na etapie adaptacji będzie możliwa zmiana konstrukcji dachu? Chcemy na poddaszu uzyskać trochę otwartej przestrzeni (na stół do billadra, pinkponga, etc) i w tym celu wypadałoby nie tylko podnieść ścianę kolankową, ale również zwiększyć odległość między filarami i zmniejszyć ich liczbę.
DOMENA Pracownia Projektowa | 2018-08-07 13:30:14ODPOWIEDZ
Można zastosować wyższą ściankę kolankową, istnieje również możliwość zwiększenia rozstawu słupów do około 4,5 m. Uzyskanie większej rozpiętości będzie możliwe aczkolwiek będzie się wiązało prawdopodobnie z koniecznością zastosowania wzmocnienia konstrukcją stalową. Dokładne informacje można uzyskać przy adaptacji projektu oraz po wykonaniu odpowiednich obliczeń.
stomil89 | 2018-08-14 07:20:24ODPOWIEDZ
Bardzo dziękuję za odpowiedź!
~kaja1979 | 2017-06-27 20:53:34ODPOWIEDZ
Witam.Czy ktos moze mi podac jaka jest kwota SSZ?
kaja1979 | 2017-06-25 09:12:58ODPOWIEDZ
Witam.Zamierzamy kupic projekt Sonia 2PS i tu mam pytanie bo nie bardzo moge sobie wyobrazic kuchnie.Czy na scianie od strony spizarni zmiesci sie lodowka 2 drzwiowa plus piekarnik plus kuchenka mikrofalowa ( do zabudowy)?Na scianie gdzie jes okno nic nie moze stac bo preciez okno jest do podłogi.Czy gdzies w internecie znajde aranzacje takiej kuchni???
~do kaja 1979 | 2017-06-26 11:39:17ODPOWIEDZ
Hej, my też przyglądamy się Soni. Szerokosc w tym miejscu wg. rysunków szczegółowych jest 189 cm, czyli patrzę na to, ze zmieszczą mi się trzy moduły po 90 cm. Mozna postawic dwie lodówki obok siebie ( jedna do zabudowy to szer. 86 cm ), słupek 90 cm z zabudowa piekarnik, mikrowela. Ale patrzyłam na lodówki dwudrzwiowe Sise by Side, one mają szerokośc ok 91 cm. Pozostaje wiec ok 9 cm zapasuna tynki, scianke mebla ...
DOMENA Pracownia Projektowa | 2017-06-26 11:40:14ODPOWIEDZ
Długość ściany w tym miejscu wynosi 189 cm co daje bardzo dobre możliwości aranżacyjne. Można zastosować 3 moduły po 60 cm, np szeroką lodówkę lub nawet dwie, mikrofala i piekarnik jedno pod drugim.
magdolina891 | 2017-03-06 13:02:53ODPOWIEDZ
witam, ile wyniósł Was domek, jest piękny :) Jaki był koszt dachu ?
~Marek | 2017-02-18 09:11:36ODPOWIEDZ
Witam,czy ktoś buduje ten dom w Kujawsko Pomorskim ?bardzo zależy mi aby zobaczyc,proszę o kontakt
~Wiata | 2017-01-20 19:20:23ODPOWIEDZ
Witam!!! Mam pytanie odnośnie kuchni, jak w projekcie jest przedstawiona ściana od jadalni bo nie bardzo mogę to rozszyfrowac, czy jest ona na całej wysokości od posadzki do sufitu?? bo na pewno nie dochodzi do końca przy ścianie od okna. Czy ktoś z was budujących postanowił zrobic wyspę zamiast tej sciany?? Wydaj mi się że ta ściana może zwęzic kuchnię co będzie sprawiało wrażenie małej kuchni
DOMENA Pracownia Projektowa | 2017-01-23 10:12:24ODPOWIEDZ
Pomiędzy kuchnią, a jadalnią linią przerywaną zaznaczono krawędzie blatów znajdujących się na różnych poziomach. Projekt nie przewiduje ściany działowej pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami. Dokładnie widać to na rysunku poglądowym rzutu parteru z zakładki pliki do pobrania.
Jarek J. | 2016-10-28 15:14:20ODPOWIEDZ
Witam, zastanawiam sie nad Ytong 480 x 599 x 199 tak w zasadzie to jestem przekonany w 99% tylko czy mi to nie zmiejszy m2 domu. Można wystawiac bloczek po za fundament około 20cm jeśli dobrze pamiętam. Proszę o komentarz.
~Piotr | 2016-11-01 22:02:01ODPOWIEDZ
Zdajesz sobie sprawę z czym się to wiąże ? Bloczki betonowe albo podwójne albo w poprzek trzeba ustawiać wychodzi więcej. Rozumiem ze nie chcesz ocieplać styropianem juz budynku w takim razie ciezko będzie ocieplić fundament styropianem bo cokół będzie szerszy niż ściany budynku normalnie jest odwrotnie bo ocieplenie wychodzi poza cokół. Problem z nadprożami nad oknami trzeba je jakoś ocieplić albo sa mostki termiczne To samo z wieńcem taki szeroki wymaga albo 2 x L albo U i tez trzeba pomysleć jak ocieplić Puszki od rolet albo od żaluzji bedą widoczne nie przykryjemy styropianem Osadzanie okien nie w licu ze ściana tylko na środku cegły dochodzą parapety zewnętrzne przynajmniej w kuchni I kilka innych problemów ale za duzo by tu pisać zależy czy weźmiesz projekt normalny czy light
Justyna07 | 2016-10-09 21:37:23ODPOWIEDZ
Witam, zamierzamy rozpocząć budowę Sonii 2 PS (z kilkoma poprawkami). Chcielibyśmy zobaczyć gotową realizację. Czy ktoś z Państwa wybudował Sonię na południowym wschodzie Polski? Proszę o kontakt.
~Weronika | 2017-04-25 11:21:32ODPOWIEDZ
Witam. My budujemy dom w wschodniej części Małopolski. Czy Państwo rozpoczęli już budowę? Proszę o odpowiedź. Pozdrawim
~Dorota | 2018-01-15 22:11:43ODPOWIEDZ
Dobry wieczór, jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu, a Sonia 2 PS spełnia większość naszych założeń...Mamy też jednak kilka wątpliwości i jeśli jest możliwość bardzo chętnie zobaczylibyśmy dom "na żywo" - stąd pozwoliłam sobie do Pani napisać :) Na jakim etapie są Państwo? Może mamy do Państwa niedaleko (my jesteśmy z Rzeszowa) i wyrazili by Państwo zgodę na obejrzenie Waszej budowy, zadanie paru pytań, rozwianie wątpliwości ? Będę wdzięczna za odpowiedź :) Pozdrawiam serdecznie. Dorota Solarska-Motyl
~Dorota | 2018-01-20 17:14:32ODPOWIEDZ
Mail do kontaktu: dorotaaa23@wp.pl
~bartek | 2016-10-05 18:39:39ODPOWIEDZ
czy można coś zrobić aby dom zmieścił się na działkę o szerokości 24.5 m ?
DOMENA Pracownia Projektowa | 2016-10-12 08:29:42ODPOWIEDZ
Posadowienie domu Sonia 2 PS na działce o szerokości 24,5 m byłoby możliwe po wprowadzeniu zmian w ramach adaptacji projektu. Wymagana szerokość działki wynosi 26,33m, więc potrzebujemy zyskać 1,83 m. Istnieje możliwość zastąpienia otworów okiennych na bocznej ścianie budynku materiałem przepuszczającym światło typu luksfery. Należy również pamiętać o likwidacji drzwi w ścianie zewnętrznej do pomieszczenia gospodarczego. Dzięki takiemu zabiegowi zyskamy 1m na szerokości, gdyż będzie możliwość zbliżenia budynku na 300cm do granicy działki po obu stronach. Pozostanie wówczas zwęzić budynek o 83 cm. Najkorzystniejszym miejscem do wprowadzenia zmian będzie część dzienna, ze względów konstrukcyjnych (mając na uwadze dość skomplikowaną więźbę dachową) jak i funkcjonalnych (zachowamy wszystkie pomieszczenia z przynależną im funkcją). Przykładowo można zwęzić część salonu z jadalnią o 33 cm oraz o 50 cm sąsiednią strefę sypialni z garderobą i łazienką.
Ewela | 2016-09-15 06:40:09ODPOWIEDZ
Witam. Czy ktoś aktualnie buduje ten dom?
~ela | 2016-03-29 12:54:23ODPOWIEDZ
Czy można budynek postawić na płycie fundamentowej ? i podnieść wyżej robiąc ze 2 schodki do drzwi. mam trochę podmokły grunt i stąd te moje obawy
DOMENA Pracownia Projektowa | 2016-03-30 12:08:38ODPOWIEDZ
Dzień dobry, Obowiązkiem projektanta adaptującego projekt gotowy jest dostosowanie budynku do warunków gruntowych występujących na działce. Można więc zmienić konstrukcję fundamentów i wykonać płytę fundamentową. W przypadku zwiększenia wyniesienia poziomu parteru ponad poziom terenu będzie potrzebna dodatkowa pisemna zgoda naszej pracowni, którą bezpłatnie i bez problemu dołączymy do projektu.
~Roger | 2016-02-09 16:15:26ODPOWIEDZ
W zachodniopomorskim zaczynamy budowe Sonia 2. bedziemy na bierzaco wrzucac zdjecia pozdrawiam
~Paweł i Wiola | 2016-01-14 13:31:45ODPOWIEDZ
Witam, jesteśmy na etapie wyboru projektu i Sonia 2 to nasz faworyt. Czy ktoś z szanownych budowniczych jest w stanie powiedzieć ile kosztuje budowa tego domu do stanu surowego zamkniętego? Druga sprawa jest dach, marzył nam się płaski ale warunki to 30-50 więc zainteresował nas wpis Gość -Wschowa o gotowych wiązarach. Rozumiem że strych przestaje być mieszkalny, ale można tam się dostać włazem w suficie np. garażu, strop jest drewniany a ocieplony dach, nie strop? Dobrze kminię? Ze względu na samochodowe hobby potrzebuje by w garażu sufit był na wysokości 3,5m na przestrzeni min. 1m od ścian pocznych; czy ktoś z budujących mógłby mi podpowiedzieć co można zrobić, nie ruszając ścianki kolankowej ani wysokości całego domu by taką wysokość w garażu uzyskać? Z góry dziękuję.
~Wschowa | 2016-01-15 09:41:35ODPOWIEDZ
Gotowe wiązary dachowe były dla nas idealnym rozwiązaniem, gdyż z racji budowy w miesiącach jesienno zimowych zależało nam na czasie. Są pewnie droższe niż standardowo wykonane pokrycie przez cieślę ale z fakturą i gwarancją na 50 lat a samo drewno użyte do ich produkcji sprowadzono z zagranicy, suszone w piecu przez co "nie pracuje" na dachu, na pokrycie płaszczyzny dachowej wybraliśmy płytę osb zamiast tradycyjnego odeskowania. Jest kilka wariantów do wyboru: bez strychu, ze strychem lub z pomieszczeniami użytkowymi (ale ta wersja oczywiście najdroższa), Co do kosztów poniesionych na budowę to z racji wyboru niestandardowych materiałów wyniosły nas więcej niż zakładaliśmy ale w budowie tradycyjnej z pewnością nie przekroczą wartości podanych w załączonym kosztorysie. Wysokość garażu trzeba by omówić z architektem, pewnie jest to możliwe.
DOMENA Pracownia Projektowa | 2016-01-18 09:47:47ODPOWIEDZ
Witam, W ofercie naszej pracowni znajduje się projekt pod nazwą Sonia 2 PS LIGHT. Dokumentacja tego domu zawiera projekt wiązarów prefabrykowanych z niezbędnymi obliczeniami konstrukcyjnymi dla nachylenia dachu pod kątem 32 stopnie. Dolne pasy wiązarów dachowych stanowią jednocześnie konstrukcję stropu. Warstwy ocieplenia znajdują się w poziomie stropu. W ramach adaptacji projektu istnieje możliwość wstawienia wygodnych drewnianych schodów na poddasze i wygospodarowania dużej części poddasza na cele użytkowe. Konstrukcję wiązarów (stropu) należy wówczas dostosować do obciążeń użytkowych. Odnośnie uzyskania odpowiedniej wysokości w garażu, można zmienić konstrukcję (geometrię) samych wiązarów dachowych, aby uzyskać dodatkową przestrzeń. Każdy inwestor, który zamawia więźbę w autoryzowanym zakładzie prefabrykacji może wprowadzić zmiany w konstrukcji i dostosować ją do swoich potrzeb. Zmiany są zawarte w cenie więźby prefabrykowanej. Konstruktorzy w zakładach wprowadzają określoną zmianę, przygotowują wycenę i uzgadniają termin produkcji i montażu. Więcej dodatkowych informacji odnośnie projektu można uzyskać kontaktując się z biurem naszej pracowni.
Majaimilek | 2016-01-13 09:25:39ODPOWIEDZ
Wschowa i ZETA1 dzięki za głos w dyskusji, no i za nowe fotki, które tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że dokonujemy dobrego wyboru. Z chęcią obejrzałabym jeszcze wnętrza, zwłaszcza część salonowo-kuchenną i korytarz za garażem, bo ciągle się boję, że będzie bardzo długi. My co prawda w samym układzie wprowadzamy kilka zmian, ale ogólny zarys pozostaje ten sam. A czy jest coś, co Wam się w trakcie budowy wydało, że mogłoby być inaczej zrobione. Ja też zastanawiam się nad kątem dachu, bo jednak planujemy zrobić na górze jakieś pomieszczenia i nie wiem czy nie będzie za mały ten kąt 32 stopnie. Ale może nie bedzie tak źle.
~Wschowa | 2016-01-14 10:24:44ODPOWIEDZ
Korytarz jest rzeczywiście długi ale odpowiednie oświetlenie i może lustro urozmaici tą przestrzeń. Nachylenia dachu nie zmienialiśmy jednak nie planujemy na poddaszu pomieszczeń innych poza gospodarczymi z wejściem w garażu. Kratownica, którą zamontowaliśmy umożliwia swobodne poruszanie się po strychu w pozycji wyprostowanej, jednak gdybyśmy jeszcze raz budowali to pewnie podwyższylibyśmy ten dach choćby ze względów wizualnych. Na etapie budowy warto przeanalizować wymiary bramy garażowej. Przyznam, że nie mieliśmy dobrego doradcy a w momencie wyboru okien i właśnie bramy okazało się, że ta którą potrzebujemy nie mieści się w standardzie o 10 cm. Warto poszukać ofert na bramę i ustalić jej wymiar zanim wpuścicie murarzy na budowę. Wejście do gabinetu też mamy od korytarza. Poszerzyliśmy również wejście do budynku ponieważ proponowane było jak dla nas zbyt skromne. Wielkość salonu jak na razie nie szokuje ale na każdym etapie budowy przestrzeń wizualnie się powiększa więc liczymy na poprawę ;-)
~Daniel | 2016-11-01 22:01:02ODPOWIEDZ
Co do wielkości bramy: pierwszy fachowiec powiedział, że jest o 10cm zbyt wysoki otwór do standardu (różnicę w cenie wyliczył na ok. 2000zł). Drugi fachowiec stwierdził, że standardy są 2 i należy po prostu zainstalować większy. Trzeci doradził, żeby zastosować nieco grubszy styropian w ociepleniu nadproża i niższy standard bramy. Wszyscy wyceniali tego samego, czołowego polskiego producenta. Mamy czas więc pogadamy jeszcze z kolejnymi, ale już widać, że jeśli się na czymś nie znamy to zawsze warto spytać w kilku źródłach. Pozdrawiamy wszystkich Soniaków ;-)
~gość | 2016-01-12 14:05:45ODPOWIEDZ
witam czy istnieje możliwość zmiany wymiarów (szerokość) do działki 25m?
DOMENA Pracownia Projektowa | 2016-01-13 08:53:19ODPOWIEDZ
Najprostszym rozwiązaniem jest likwidacja wejścia do pomieszczenia gospodarczego oraz zamurowanie wszystkich otworów okiennych na bocznej ścianie budynku materiałem przepuszczającym światło typu luksfery. Dzięki takiemu zabiegowi zyskamy 1m na szerokości, gdyż będzie możliwość zbliżenia budynku na 300cm do granicy działki po obu bocznych stronach. Rzut parteru pozostanie nadal o 33 cm za szeroki. Dodatkowo można zwęzić przestrzeń salonu i jadalni o 33cm w ramach adaptacji projektu. Jest to najkorzystniejsze miejsce do zwężenia budynku pod względem konstrukcyjnym (szczególnie mając na uwadze dość skomplikowaną więźbę dachową).
ZETA1 | 2016-01-01 23:14:16ODPOWIEDZ
WITAMY BUDUJEMY TEN DOM W OPOLSKIM ,JESTEŚMY NA ETAPIE FUNDAMENTOW I ŚCIAN .DO KOŃCA STYCZNIA MAMY MIEĆ DACH.DOKONALI SMY ZMIAN ZNACZĄCYCH W POM 7D RZWI OTWIERAJA SIĘ NA KORYTARZ,ZMIENILIŚMY OKNO W KUCHNI NA WYSOKOŚĆ SZAFKI KUCHENNEJ I POD OKNEM BĘDZIE ZLEW,ZREZYGNOWALIŚMY Z SPIŻARKI W KUCHNI NA RZECZ PRZEDPOKOJU.PODNIEŚLISMY WYSOKOŚĆ DO 2,80M I ZROBILIŚMY STROP DREWNIANY.MAMY DYLEMAT JAKIE OKNA ZAMONTOWAĆ W SALONIE -MYŚLIMY O PRZESUWNYCH.
~Wschowa | 2016-01-04 10:43:32ODPOWIEDZ
My dach zrobiliśmy na kratownicy. Montaż wiązarów zajął dwa tygodnie odeskowanie z mocowaniem łat i kontrłat kolejne dwa tygodnie, dachówka ma być położona w miesiąc. Z tego co mówią dekarze i cieśla konstrukcja dachu jest dość skomplikowana i wymaga dużego nakładu pracy i czasu. Okna zostawiliśmy wg projektu, gdyż bardzo nam się podobają w salonie będą z podziałem na 4 na HS-ie (chcieliśmy podzielić na trzy ale po obejrzeniu tego zastosowania w innych domach zdecydowaliśmy się dodatkowe skrzydło). Generalnie zakładaliśmy, że okna będą zamontowane w listopadzie ale każdy etap zaskakuje nas czasochłonnością i przesuneliśmy ich montaż na wiosnę. Na oknach nie oszczędzamy znaleźliśmy firmę, która oferuje bardzo wysokie parametry i jakość wykonania, które miejmy nadzieję sprawdzą się w codziennym użytkowaniu.
~artur | 2015-11-05 11:06:20ODPOWIEDZ
Witam . chciałbym spytać jaki koszt dachu wyszedł i z czego ?:) tutaj jakby można było napisać albo na maila arturblack@poczta.fmTreść
~wschowa | 2015-09-23 12:11:43ODPOWIEDZ
Czy osoby, które budują ten dom mogą napisać jakie poniosły koszty doprowadzenia do stanu surowego zamkniętego?My budujemy w woj. lubuskim. Pozdrawiam
Ewela | 2015-09-25 12:40:46ODPOWIEDZ
Wschowa a czy zastosowaliscie jakieś zmiany?z góry dziękuje za odp bo zależy mi na pozyskaniu jak najwięcej informacji a niestety mało wpisów budujacych
~wschowa | 2015-09-28 09:12:33ODPOWIEDZ
Również ubolewam na brakiem wpisów osób w zaawansowanej budowie. My zdecydowaliśmy się na gotowe wiązary dachowe (bez stropu, gdyż nie planujemy rozbudowy poddasza) dzięki nim możemy zrezygnować ze ścianki oddzielającej kuchnię od salonu, która od samego początku mi przeszkadzała. Budujemy bez styropianu, porotherm 44 cm. Pozdrawiam.
~Ewela 1987 | 2015-09-20 20:51:53ODPOWIEDZ
Witam, czy ktoś buduje ten dom w mazowieckim?
~Daniel | 2015-11-14 19:16:40ODPOWIEDZ
Tak - w zachodniej części województwa. Jesteśmy na etapie fundamentów. W tym roku kończymy na poziomie "0"; od wiosny ruszamy w górę z murami. Na razie zdecydowaliśmy o zmianie wywiewek od strony garażu na komin wentylacyjny oraz zamianie terrivy na strop monolityczny. Ściany będą z pustaka ceramicznego. Planujemy również ogrzewanie podłogowe i/lub grzejniki kanałowe przy oknach. W projekcie niestety jest standardowe z grzejnikami na ścianach.
~Krystian | 2015-05-13 07:20:53ODPOWIEDZ
Proszę podać jakie jest zapotrzebowanie budynku na moc, jestem zainteresowany zakupem projektu i jestem na etapie wyboru pompy ciepła.
DOMENA Pracownia Projektowa | 2015-05-13 12:12:51ODPOWIEDZ
Obliczeniowe straty ciepła założone w projekcie to Q c.o.=9400W, aczkolwiek w pierwszej kolejności sugerujemy uwzględnienie lokalnych warunków panujących na działce (strefy klimatyczne, orientacja względem stron świata…) oraz ewentualnych zmian indywidualnych w projekcie (wprowadzanych na etapie adaptacji), a dopiero później precyzyjne dobieranie urządzeń grzewczych.
ania i grzes | 2015-04-12 22:57:12ODPOWIEDZ
Witam. Budujemy Sonia2 PS jest , Bardzo się nam podoba. Pozdrawiamy
Majaimilek | 2015-04-15 10:05:18ODPOWIEDZ
Ania i Grześ jeśli można spytać, to na jakim etapie budowy jesteście i gdzie budujecie?
ania i grzes | 2015-04-15 16:01:52ODPOWIEDZ
w środku wykańczamy. obecnie robimy łazienki. budujemy w Grudziądzu. Pozdrawiam
Agusia | 2015-04-20 10:35:42ODPOWIEDZ
Ania i Grześ czy moglibyście podzielić się informacją ile wyniósł Was koszt budowy ?
~Tosiek | 2015-04-20 13:30:59ODPOWIEDZ
Gratuluję budowy, Będę obserwował p.s. Piękna działka.
~Użytkownik | 2015-04-20 21:34:40ODPOWIEDZ
Faktycznie domek super się prezentuje, a działka i otoczenie też piękne. Bardzo jestem ciekawa efektu końcowego. Życzę wytrwałości w wykańczaniu :))) pozdrawiam
~Użytkownik | 2017-02-18 10:43:24ODPOWIEDZ
Witam czy możnaby było podjechać do Państwa i obejrzeć dom na żywo jeśli tak to proszę dać znać czarekrakowski@vp.pl
Majaimilek | 2015-04-08 14:35:58ODPOWIEDZ
Witam, czy osoby, które rozpoczęły budowę Sonii 2 PS mogłyby podzielić się na forum informacjami o kosztach budowy, na jakim etapie budowy są, jakie są ich ogólne wrażenia odnośnie domu. W galerii zamieszczono zdjęcia domu z zewnątrz, a może ktoś udostępniłłby zdjęcia pomieszczeń od środka. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam
Zuzanna | 2015-04-01 23:44:31ODPOWIEDZ
Witam!!! Jestem zainteresowana projektem Sonia 2 Ps, z tymże opcją o 30 % większą powierzchnią całego domu, dodatkowo wysokość pomieszczeń 2,90 m, oraz wejściem do pomieszczenia nr 7( gabinet) od strony korytarza nr 2 Czy istniałaby taka opcja ?
~Marta | 2014-10-08 19:18:26ODPOWIEDZ
Zamierzam kupić projekt Sonia 2. Czy jest on jakoś specjalnie dedykowany na działki z wjazdem np. od północy lub wschodu? Na jaką będzie najbardziej pasował?
DOMENA Pracownia Projektowa | 2014-10-09 11:33:54ODPOWIEDZ
W związku z faktem, że dom jest dobrze doświetlony, z powodzeniem może sprawdzić się zorientowany w różne strony – dużo zależy tak naprawdę od preferencji inwestorów (niektórzy np. lubią być budzeni promieniami słońca, inni podziwiać jego zachód w łóżku). Zarówno wjazdy od północy, jak i od wschodu, są bardzo korzystne: w przypadku pierwszego mamy m.in. kuchnię od północy (bez nadmiaru ciepła podczas gotowania w upalne dni) i salon od południa (gwarantujący maksymalną ilość światła w środku zimy). Wjazd od wschodu oznacza z kolei optymalne oświetlenie kuchni i jadalni podczas śniadania oraz możność oglądania zachodów słońca w salonie (co w obu przypadkach przekłada się na miłą atmosferę). Wjazd od zachodu zapewni z kolei słońce budzące domowników w sypialniach, natomiast wjazd od południa – łagodne, rozproszone światło w sypialniach (doskonałe do nauki itp.) a w lecie możliwość podziwiania zachodów słońca na tarasie zlokalizowanym od północnego zachodu.
~Marta | 2014-10-10 18:06:11ODPOWIEDZ
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
MonikaK | 2014-09-29 15:33:49ODPOWIEDZ
Ja chcę budować w gminie Stare Babice.
~Kasia T | 2016-09-18 19:54:30ODPOWIEDZ
Witam Jestem ze Starych Babic, bardzo podoba mi się ten projekt. Czy udało się Pani wybudować go ? Pozdrawiam
Patrycja | 2014-08-20 13:59:53ODPOWIEDZ
Witam ! Sonia jest moim faworytem. Czy ktoś z Państwa budujacych moze się podzielić jakie wyszły koszty stanu surowego ? Ukssparta, w jakim rejonie polski zamierzacie budować ?
ukssparta | 2014-08-28 23:22:06ODPOWIEDZ
Ja zamierzam budować w Grodzisku Mazowieckim.
wojciech.kochman | 2015-02-11 21:40:29ODPOWIEDZ
witam, chciałem się dowiedzieć czy istnieje możliwość zobaczenia domu jeżeli została zaczęta / zakończona budowa.
Zuzanna | 2015-04-01 23:46:00ODPOWIEDZ
Witam!!! Czy zaczęliście Państwo budowę domu z projektu Sonia 2 PS ?
ukssparta | 2014-08-04 14:45:30ODPOWIEDZ
Czy mają Państwo wiedzę na temat projektu Sonia 2, tzn czy ktoś buduje dom według tego projektu? Jestem mocno zainteresowany tym domem i chciałbym wymienić uwagi. Pozdrawiam
Monia | 2013-12-06 10:18:29ODPOWIEDZ
dziękuję
Monia | 2013-11-20 10:13:47ODPOWIEDZ
CZY DRZWI Z POMIESZCZENIA NR7 MOŻNA WYBIC NA KORYTARZ ZAMYKAJĄC SALON ?
DOMENA Pracownia Projektowa | 2013-11-20 10:31:12ODPOWIEDZ
Tak, nie ma problemu by w drodze adaptacji wykonać taką zmianę. Dla Państwa wygody - zgodę na zmianę rozwiązań funkcjonalnych w budynku, a także zgodę za zmianę lokalizacji, ilości i kształtu stolarki okiennej i drzwiowej oferujemy w standardowej zgodzie wpiętej do projektu.
aluprof