Bonita 2 to funkcjonalny dom o tradycyjnej bryle, przeznaczony dla 4-osobowej rodziny. Mijając zadaszone wejście, trafiamy do ustawnego wiatrołapu z miejscem na szafy pod zabudowę. Wiatrołap dzieli strefę dzienną domu ze strefą gospodarczą. W skład strefy dziennej wchodzi oświetlona wieloma przeszkleniami jadalnia umieszczona w wykuszu, salon z przytulnym kominkiem i widokiem na zadaszony taras, otwarta kuchnia z praktyczną spiżarnią oraz wc. Zwolennicy kuchni zamkniętych, dzięki zastosowaniu ścianki działowej, mają możliwość wydzielenia samej kuchni lub całej części kuchenno-jadalnianej. Według potrzeb domowników, istnieje możliwość przekształcenia wc w łazienkę kosztem spiżarni. Dostęp na taras przewidziano zarówno z salonu jak i strefy jadalni. Część gospodarcza domu to dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze/kotłownia wyposażone w dodatkowe wyjście na ogród. Na poddaszu znajduje się strefa nocna domu, która składa się z trzech sypialni, ogólnodostępnej łazienki oraz strychu. Dwa pokoje zaprojektowano z odrębną garderobą, dodatkowo jedna z sypialni posiada indywidualną łazienkę. Strych dostępny z półpiętra można w ramach adaptacji przeznaczyć na dodatkowy pokój hobby, gabinet itp.
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Projekt posiada swoja wersję z garazem jednostanowiskowym BONITA. Projektem podobnym jest KOLETA 2, PERONIA 2 i HEKTOR 2.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA DRUGI KWARTAŁ 2015
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
255 234 zł
217 250 zł
Stan deweloperski
366 352 zł
302 086 zł
Instalacje
54 952 zł
44 713 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
256 446 zł
211 460 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 16 i 24 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe
Pokrycie dachu
dachówka ceramiczna
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym