Tradycyjny dom z poddaszem użytkowym, który już na pierwszy rzut oka przyciąga swoją elegancją, a równocześnie daje wrażenie przytulności. Doskonale będzie się w nim czuła 4-osobowa rodzina. Zaletą a zarazem cechą charakterystyczną domu jest otwarta przestrzeń, która z pewnością pozwala nam na pełne odprężenie i relaks po wyczerpującym dniu. Duża ilość przeszkleń w jadalni oraz w salonie sprawia, iż dom jest słoneczny i ciepły. Taras w podcieniu posiada dwa oddzielne wejścia: do salonu i jadalni. Z pewnością zwiększy to wygodę oraz swobodę przemieszczania się mieszkańców. Dobrze doświetlona, otwarta kuchnia urzeka nas ilością blatów roboczych, miejscem na szafki wiszące oraz wbudowanym praktycznym pomieszczeniem przeznaczonym na spiżarnię. Wiatrołap scala część dzienną domu z częścią gospodarczą. Dodatkowe pomieszczenie gospodarcze dostępne z garażu, to równocześnie bezpośrednie wyjście do ogrodu. Poddasze jest miejscem wypoczynku. Pozwolą na to trzy wygodne sypialnie, dwie łazienki zachwycające swoją funkcjonalnością i przestronnością oraz dwie garderoby. Zaletą łazienki dostępnej z sypialni rodziców jest nie tylko jej intymny charakter, ale także połączenie z aneksem na pralnię z suszarnią. Ogólnodostępna garderoba w korytarzu to wygodne rozwiązanie dla domowników.
Projekt posiada swoją wersję z garażem dwustanowiskowym AURELIUSZ 2. Projektami podobnymi są: MINOS, MINOR i CYPRYDA
Projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym.
Polecamy zakup kosztorysu inwestorskiego, w którym wyszczególniono zestawienia potrzebne do wybudowania wymarzonego domu. Kosztorysy są sporządzane wg. uśrednionych kwot krajowych, baz cenowych Sekocenbudu i aktualizowane dwa razy w roku. Za niewielką kwotę zyskujecie Państwo kontrolę nad ilością zakupionych materiałów oraz wiedzę potrzebną do negocjacji z ekipami budowlanymi, a w przypadku budowy systemem gospodarczym możliwość zaplanowania wydatków i stworzenia rzetelnego harmonogramu prac.
System gospodarczy- inwestor sam nadzoruje prace, organizuje i dowozi materiały budowlane oraz sprzęt, a także sam lub z pomocą rodziny, czy znajomych, wykonuje niektóre prace budowlane. Szacunkowo można tą metodą zaoszczędzić od 27-32% kosztów.
Ceny średnie zostały ustalone na podstawie średnich cen na rynku w odniesieniu do faktycznych materiałów użytych w projekcie.
Minimalne ceny obrazują koszt budowy domu w oparciu o najtańsze materiały na rynku. Wycenione materiały są o podobnych parametrach jak użyte w projekcie, ale innych producentów.
KOSZTORYS NA TRZECI KWARTAŁ 2015
Ceny średnie netto
Ceny minimalne netto
Stan surowy zamknięty
234 015 zł
178 807 zł
Stan deweloperski
329 448 zł
244 475 zł
Instalacje
72 317 zł
53 665 zł
Stan deweloperski systemem gospodarczym bez instalacji (orientacyjnie)
23 061 zł
171 132 zł
Koszt rekuperacji
Propozycje rozwiązań materiałowych:
Fundamenty
bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych
Ściany zewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm
Ściany wewnętrzne
bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze)
Strop
gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 20 i 24 cm.
Elewacje
tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA
Pokrycie dachu
dachówka cementowa
Konstrukcja dachu
drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym
Schody wewnętrzne
drewniane wg indywidualnego projektu
Ogrzewanie
kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym